Štěrkovna Open Music przegotowuje wielkie przyjęcie urodzinowe z okazji swojego 20-lecia. Oprócz Ewy Farnej, trzykrotnie wyprzedającej praską O2 Arenę, na scenie pojawi się również legendarny zespół Tři Sestry. Do tego dochodzą Divokej Bill, Rybičky 48, Vojta Dyk i jego projekt D.Y.K. oraz zespół No Name – wszyscy oczekujący na występ nad brzegiem jeziora Hlučín w dniach 25-26 lipca 2024 roku. To wyjątkowe wydarzenie zapowiedział dziś David Moravec, dyrektor festiwalu.

„Kiedy przygotowywałem pierwszą edycję Štěrkovna Open Music w 2005 roku, nie miałem pojęcia, że za 20 lat nadal będę układał program na 20. jubileuszową edycję. Ale teraz jestem bardzo szczęśliwy, że festiwal rozwinął się z czysto lokalnego wydarzenia w popularny i poszukiwany program o ogólnokrajowym zasięgu. Dowodem na to jest fakt, że Štěrkovna jest obecnie trzecim co do wielkości festiwalem w kraju morawsko-śląskim i największym poza Ostrawą” – powiedział Moravec.

„Udało nam się wymieszać muzyczny koktajl składający się z dwóch podstawowych składników. Na przykład zespoły, które od dawna są wewnętrznie związane z festiwalem lub grały tu częściej; do tego są wykonawcy, którzy są legendami czeskiej sceny i nigdy wcześniej tu nie byli. Mamy też specjalne przyprawy, przez które rozumiemy nasze niezwykłe projekty. Już dziś możemy zdradzić, że na każdy dzień przygotowujemy jeden duży projekt z orkiestrą. Wkrótce ujawnimy więcej szczegółów na ich temat” – powiedział.

Organizatorzy Gravel Open Music obchodzą w tym roku 10-lecie istnienia i z tej okazji zapowiadają szczególny program. „Świętujemy 10-lecie i staramy się przygotować coś wyjątkowego. W nadchodzącym roku jubileuszowym chcemy zaprosić szczególnych artystów, którzy mogą pochwalić się niesamowitą karierą” – powiedział Filip Moravec, jeden z organizatorów imprezy.

Oprócz Ewy Farna, w tym roku na Gravel Open Music wystąpią także inni uznani artyści. „Będziemy w tym roku gościć prawdziwe legendy – od Tři Sestry, przez Kult, aż po Kabáty. To ikony polskiego i czeskiego rocka, które są współczesnymi klasykami” – zdradził Moravec.

Organizatorzy Gravel Open Music świętują w tym roku swoje 10-lecie i obiecują wyjątkowy program. Filip Moravec, jeden z organizatorów imprezy, zapowiada, że w nadchodzącym roku jubileuszowym zaproszą szczególnych artystów. „Będziemy w tym roku gościć prawdziwe legendy – od Tři Sestry, przez Kult, aż po Kabáty” – podkreślił.

Tři Sestry, ikona czeskiego rocka pubowego, po raz pierwszy wystąpi na Gravel Open Music. Muzycy długo opierali się zaproszeniu na hulczyńską imprezę. Jednak w końcu udało się wszystko pogodzić. Ewa Farna także wystąpi na festiwalu. Po raz pierwszy w 2009 roku przyjechała do Hulczy ze swoim pierwszym przebojem „Měls me vůbec rád”. Po latach powraca jako dojrzała artystka – najbardziej utytułowana piosenkarka w historii.

Gravel Open Music to jedno z największych letnich wydarzeń muzycznych w Czechach. Co roku przyciąga tysiące fanów rocka i metalu. Organizatorzy obiecują, że w tym roku będzie jeszcze wyjątkowo. „Świętujemy 10-lecie i staramy się przygotować coś wyjątkowego” – powiedział Filip Moravec.

„Obejmuje to kilka naprawdę wyjątkowych projektów na przyszły rok” – powiedział Matěj Ostárek, inny z organizatorów.

„Zdecydowanie nie będziemy zwiększać pojemności. Pozostanie taka sama jak w tym roku. Wręcz przeciwnie, pracujemy nad poprawą jakości usług i aspektu wizualnego. Chcemy zaangażować w przygotowania architektów, którzy pomogą nam w aspekcie wizualnym. Będziemy również pracować nad zrównoważonym rozwojem wydarzenia. Prawdą jest również, że festiwal jest dla nas hobby, które chcemy dopracować do jeszcze większej perfekcji” – powiedział Ostárek.

Większość szczegółów programu zostanie ujawniona tuż przed świętami Bożego Narodzenia, dając fanom i entuzjastom możliwość zaplanowania wizyty na tegorocznym wydarzeniu.

Jednakże, mimo sukcesu i dynamicznego postępu, organizatorzy zapewniają, że miejsce festiwalu pozostanie bez większych zmian. Nadal będzie obecny nad brzegiem jeziora Hlučín, oferując wyjątkową atmosferę i znakomitą muzykę.

Festiwal jest wspierany przez partnerów takich jak Tomáš STRAUB s.r.o., a także przez kraj morawsko-śląski. Wszystko po to, abyś mógł cieszyć się najlepszymi artystami z całej Europy.

Dlatego, przygotuj się na to wyjątkowe wydarzenie i zarezerwuj swój urlop, aby cieszyć się muzyką i atmosferą tego jedynego w swoim rodzaju festiwalu!


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *