Zrzeszenie Producentów Papryki RP z radością informuje, że drużynowy siatkarski Mistrz Europy i jednocześnie siatkarski Mistrz Polski – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podjęła współpracę z ZPPRP w ramach kampanii „Moc Polskich Warzyw”. ZPPRP wspólnie z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będą promować zdrowy styl życia.

Regularne spożywanie warzyw i owoców, podobnie jak sport, są podstawą zdrowego trybu życia. Kto o tym wie lepiej niż sportowcy? Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozumieją, że dieta stanowi, obok regularnego ruchu, podstawę dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego w ramach projektu „Moc Polskich Warzyw” Zrzeszenie Producentów Papryki RP i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle połączyły siły. W ramach współpracy będą regularnie przypominać, że warzywa powinny stanowić przynajmniej połowę każdego ze spożywanych posiłków oraz podpowiadać, w jaki sposób je podawać, aby jedzenie było nie tylko zdrowe ale i pyszne. Pokażą, jak jeść zgodnie z kalendarzem sezonowym oraz jak jeść najzdrowsze polskie warzywa również zimą.

Co się kryje pod hasłem kampanii? „Moc Polskich Warzyw” – to pierwsza w historii kampania promująca wszystkie grupy warzyw uprawianych w Polsce. Kampania „Moc Polskich Warzyw” powstała z inicjatywy Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej. Obok ZPPRP, które koordynuje program, udział w projekcie biorą również: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami, Stowarzyszenie Malinowy Król, Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych oraz Stowarzyszenie Czosnek Galicyjski. Kampania jest finansowana ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Jak podkreśla Robert Dobosz – członek zarządu Zrzeszenia Producentów Papryki RP:

„Tworząc kampanię >>Moc Polskich Warzyw<< konsekwentnie od lat dążymy do zwiększenia spożycia warzyw wśród polskich konsumentów. Wykorzystując szeroki wachlarz możliwości, narzędzia marketingowe i działania edukacyjne, dzień po dniu zmieniamy nawyki żywieniowe Polaków, pomagając im unikać chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość czy cukrzyca, a także znacząco poprawić jakoś i komfort życia. W >>Moc Polskich Warzyw<< zaangażowane jest ogromne grono ekspertów: dietetyków, kucharzy, przedstawicieli producentów oraz specjalistów z zakresu marketingu i PR. Dzięki wieloletnim działaniom korzyści odnoszą nie tylko konsumenci, ale również krajowi producenci warzyw, którzy dostarczają najwyższej jakości produkty”.

„Od kilku lat konsekwentnie rozwijamy projekt >>Moc Polskich Warzyw<<. Promując polskie warzywa stawiamy na aktualne trendy marketingowe, wykorzystujemy różnorodne kanały komunikacji i nieustannie pracujemy nad tworzeniem wartościowych aktywności dla naszych odbiorców. Współpraca z siatkarzami Grupy Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle to dla nas nie tylko kolejny krok w rozwoju kampanii, ale przede wszystkim szansa na promocję zdrowego trybu życia, który bez wątpienia opiera się na dwóch filarach: prawidłowym odżywianiu i aktywności fizycznej. Cieszymy się, że możemy to robić w doborowym towarzystwie aktualnego mistrza Polski i Europy. Bo polskie warzywa, podobnie jak polska siatkówka, mają prawdziwą moc” – mówi Paweł Myziak. Jak przyznaje wiceprezes Zrzeszenia Producentów Papryki RP, współpraca kampanii „Moc Polskich Warzyw” z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle otwiera dodatkowe szanse i możliwości dotarcia do jeszcze szerszej grupy odbiorców.

Więcej informacji o polskich warzywach, przepisy kulinarne i inne materiały można znaleźć na: www.mocpolskichwarzyw.pl.

KONTAKT:

Biuro Prasowe

Maciej Ogonowski

Brandmates

e-mail: maciej@brandmates.pl

tel. +48 608 680 562

Źródło informacji: Brandmates

 


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *