Już 27 października o godzinie 19.00 odbędzie się uroczysta Gala w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. W tym roku na scenie pojawią się francuskie gwiazdy: Garou, Suzane, Camille Bertault, Matt Pokora, In-Grid, Sarah Schwab oraz polscy wokaliści: Tre Voci, Feel i Justyna Steczkowska. Specjalnym występem dwóch wokalistek z Ukrainy: Julii Belei i Urany, organizatorzy zwrócą uwagę na wciąż trwające walki. Wielką niespodzianką i gościem honorowym gali będzie Jean-Michel Jarre. Jak co roku apetyt na Francję rozbudzi specjalna akcja handlowa, która odbędzie się w dniach 15 do 31 października. Do rąk czytelników trafi też wyjątkowe wydanie prestiżowego magazynu La Belle Vie!. Tegoroczna, 8. edycja „French Touch 2022” rozpoczęła się wiosną wystawą Portrety Kobiet, która cieszyła się olbrzymią popularnością wśród publiczności. Teraz nadszedł czas na zaprezentowanie programu dalszych obchodów tego święta przyjaźni polsko-francuskiej.

Wszystko zaczęło się w 2015 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja French Touch. Od tej pory dziesiątki artystów z Polski i Francji tworzyło tradycję, która na stałe wpisała się w kulturalną mapę wydarzeń w Polsce. W tym roku po raz 8. na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie zobaczymy wielkie show – Galę French Touch 2022, będącą zwieńczeniem tegorocznego święta przyjaźni polsko-francuskiej, transmitowaną na żywo w telewizji.

„Kiedy siedem lat temu przyszedł mi do głowy pomysł zorganizowania zupełnie nowego wydarzenia pod nazwą French Touch La BelleVie, miałem w głowie ideę świętowania przyjaźni polsko-francuskiej. Ten projekt przypominał słodki sen, nieco idealistyczny, niemający wiele wspólnego z rzeczywistością. Jednak po latach, solidarność narodów stała się głównym tematem aktualnych wydarzeń. Nie rozwodząc się nad meandrami geopolityki, które wstrząsają Europą i zagrażają jej równowadze, dzisiaj nie mam już wątpliwości, jak wielką wartością są więzi łączące narody, jak wiele przynoszą nadziei. Skonfrontowani z rzeczywistością, bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy pamiętać, że wszyscy potrzebujemy silnej wspólnoty, wykraczającej poza granice jednego państwa. Bardziej niż kiedykolwiek doceniamy dziś otwartość i empatię oraz hojność i solidarność – mówi Daniel Teboul prezes French Touch.

Apetyt na Francję

Handlowa odsłona French Touch, odbędzie się w dniach 15-31 października, przy współpracy z ponad 6000 punktów handlowych i usługowych z całego kraju oraz partnerami wydarzenia, takimi jak Biedronka, La Biosthétique, Michelin. Ta dwutygodniowa akcja skierowana do wielbicieli francuskich produktów pozwala odkryć szeroki wachlarz tych specjałów w polskich sklepach. Daje też możliwość dostrzeżenia, jak licznie i w jak wielu branżach reprezentowane są w Polsce francuskie firmy.

Gala French Touch

8. Gala French Touch to niezwykła, kulturalna uroczystość łącząca francuskich i polskich wykonawców. To moment, który przenosi widzów w świat francuskiej piosenki i pozwala zanucić wspólnie melodie znanych przebojów. W tym roku Gala odbędzie się 27 października w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, a jej gospodarzami będą Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora. Podczas spektaklu gwiazdy solo oraz w niecodziennych duetach zaśpiewają utwory znane z list przebojów. Jednak Gala to nie tylko śpiew, to również niecodzienne show, podczas którego zobaczymy występy najstarszego z francuskich kabaretów – Le Paradis Latin, wspólne gotowanie najznamienitszych kucharzy z obu krajów, czy pokazy mody. W tym roku czeka nas niezwykły pokaz haute couture projektantów tworzących dla On Aura Tout Vu, domu mody ubierającego największe światowe gwiazdy na czerwony dywan, (poczynając od Beyonce przez Madonnę do Lady Gagi). Galę uświetni wręczenie nagrody Marianne d’Honneur, przyznawanej wybitnym osobistościom związanym zarówno z Polską, jak i Francją. Laureatami w poprzednich latach byli Andrzej Seweryn, Wojciech Pszoniak, Rene Gościnny czy Iga Świątek. W tym roku kapituła już wybrała a nazwiska poznamy jednak dopiero podczas Gali. Całość wydarzenia będzie emitowana na żywo przez TVP1 o godz. 20.10.

Magazyn La BelleVie!

Wydarzeniu French Touch La BelleVie co roku towarzyszy wyjątkowe wydanie prestiżowego magazynu, który ukazuje się w nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy drukowanych i w wersji cyfrowej. W tym roku o Magazynie tak opowiada Jego Ekscelencja Frederic Billet, ambasador Francji w Polsce: „Akcja French Touch kontynuuje tej jesieni promocję Francji w Polsce, poprzez artykuły o regionach Francji, francuskiej kuchni, sztuce i kulturze, które znajdą Państwo na stronach tego wydania La BelleVie!. Tegoroczne wdanie pełne jest niezwykłych opisów miejsc, dań, czy sylwetek aktorów, piosenkarzy i innych wybitnych ludzi francuskiej kultury. Specjalne miejsce znajdują też w nim kwestie gospodarczo-ekonomiczne, którym poświęcone są tzw. Niebieskie Strony Biznesu. Magazyn można również pobrać ze strony internetowej oraz w aplikacji.

Więcej o wydarzeniu na https://www.frenchtouchlabellevie.pl/ 

KONTAKT:
e-mai: anna.dylinska@inmedia.net.pl 
tel. kom.: 601 258 717

Źródło informacji: Mannequins Sp. z o.o.

 


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *