Według badania z 2021 r. przeprowadzonego na zlecenie European Academy of Dermatology and Venerology (EADV), w krajach Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Szwajcarii aż 195 mln osób może cierpieć na choroby skóry, z czego 10 proc. na grzybicę, nieco ponad 5 proc. na trądzik i atopowe zapalenie skóry. W leczeniu zmian skórnych obiecujące wyniki daje nie tylko farmakologia, ale również nowoczesne metody takie jak laseroterapia wykorzystująca światło żółte.

W Centrum Prasowym PAP w Warszawie odbyła się debata dotycząca nowoczesnych metod leczenia problemów skórnych Polaków, zorganizowana przez MEDIF Aesthetics. Uczestnicy omawiali dostępne w Polsce metody terapii wykorzystywane w dermatologii i medycynie estetycznej, która rozpoczyna kampanię „Skóra bez tajemnic. Odkryj moc laserowej terapii”.

Czesław Ducki, dyrektor Działu Organizacji i Zarządzania oraz zastępca dyrektora ds. medycznych w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie, podkreślił, że oprócz standardowych metod leczenia, takich jak leki miejscowe i systemowe, istnieją nowe narzędzia, które mogą zastępować lub uzupełniać tradycyjne leczenie w przypadku wystąpienia ograniczeń. Laseroterapia z wykorzystaniem światła żółtego jest jedną z takich wartościowych metod.

Dr Mariusz Borkowski, lekarz medycyny estetycznej i międzynarodowy trener z zakresu laserowego liftingu twarzy i ciała (endolift), autor podcastu „Medycznie Estetycznie”, zauważył rosnącą popularność tej metody w Polsce, zwłaszcza w leczeniu trądziku i trądziku różowatego.

„Dbanie o skórę polega na pobudzeniu komórek, które produkują kolagen. Działanie na nią od zewnątrz ma większe działanie terapeutyczne i ogromne w leczeniu chorób, takich jak trądzik pospolity czy różowaty. Używamy różnego rodzaju laserów. Najlepsze efekty daje działanie wielokierunkowe” – powiedział dr Borkowski i dodał, że główną barierą do stosowania laseroterapii jest jednak ból, który odczuwa pacjent podczas zabiegu. 

„Bezpieczeństwo zabiegów jest bezwzględnie ważne” – podkreślił Dominik Toboła.

Dominik Toboła, Sales & Product Manager w MEDIF, podkreślił, że nowoczesna laseroterapia powinna skracać czas rekonwalescencji, zachowując oczekiwane efekty.

Wskazał również, że na rynku dostępne są już urządzenia, które dzięki wykorzystaniu żółtego światła eliminują bariery ograniczające laseroterapię. Dzięki temu zwiększa się komfort pacjenta, a także zmniejsza częstotliwość występowania stanów zapalnych, zaczerwienień czy opuchlizny.

„Kluczowa dla wielu użytkowników jest również możliwość stosowania lasera w okresach o dużym nasłonecznieniu i na opalonej skórze. Nowoczesna laseroterapia wykorzystująca światło żółte nie powoduje konieczności długotrwałej rekonwalescencji, co jest istotne dla osób, które pragną powrócić do codziennych aktywności jak najszybciej po zabiegu” – powiedział Dominik Toboła.  

Pascal Servell, V.P. Clinical Affairs Advalight, jest ekspertem międzynarodowego rynku opieki zdrowotnej w dziedzinie terapii estetycznych, medycznych i chirurgicznych. Opowiedział o badaniach przeprowadzonych na 45 pacjentach w Singapurze, podczas których przeprowadzono serię pięciu zabiegów rozłożonych w czasie co dwa-trzy tygodnie. Wizyty kontrolne odbyły się po miesiącu i po trzech miesiącach.

„W badaniach zostały użyte obie wiązki laserów o długości 589 nanometrów i 1319 nanometrów. Wyniki po kontroli po trzech miesiącach były takie, że ponad 90 procent pacjentów uznało, że są zadowoleni lub bardzo zadowoleni z efektów leczenia, któremu ich poddano. 75 procent z tych 45 osób, na których przeprowadzono to leczenie, deklarowało redukcję wszelkich zmian skórnych, z którymi to leczenie rozpoczynali” – powiedział Pascal Servell.

„Trądzik jest jedną z bolączek młodych ludzi, szczególnie teraz, kiedy presja otoczenia na wygląd jest tak silna. Wyraźny wzrost nadwagi i otyłości w społeczeństwie może nieść za sobą negatywny wpływ na gospodarkę hormonalną pacjentów. To może być jednym z czynników wzrostu występowania trądziku u młodych ludzi” – powiedział Łukasz Preibisz, specjalista dermatolog wykonujący zabiegi medycyny estetycznej.

„Każdy człowiek i jego problem jest inny i wymaga indywidualnego podejścia, żeby jak najlepiej mu pomóc” – podsumował dr Łukasz Preibisz, specjalista dermatolog wykonujący zabiegi medycyny estetycznej.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *