Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony w październiku po raz kolejny stał się okazją do przeprowadzenia wielkiej akcji szkoleniowej z zakresu pierwszej pomocy. W ramach wydarzenia „Razem dla Życia i Zdrowia” na pleszewskim Rynku oraz we wszystkich szkołach i przedszkolach z terenu MiG Pleszew punktualnie o godzinie 12:00 rozpoczęto resuscytację krążeniową. Pod okiem ratowników, pielęgniarek i strażaków, po krótkim szkoleniu, dzieci, młodzież i dorośli przystąpili do wykonywania masażu serca na 31 stanowiskach na Rynku oraz w swoich placówkach. Akcja trwała nieprzerwanie pół godziny.

Podczas wydarzenia starsze dzieci uciskały na fantomach, natomiast młodsze – na misiach. To kolejna taka akcja w naszym Mieście i Gminie. Mam nadzieję, że będzie kontynuowana w kolejnych latach na jeszcze większą skalę, ponieważ bardzo ważne jest, aby uświadamiać i oswajać ludzi z ratowaniem życia – mówi Izabela Świątek, zastępca burmistrza, pomysłodawca akcji. W tym roku liczba uczestników powiększyła się o uczniów szkół ponadpodstawowych, w przyszłym planowane jest włączenie w akcję zakładów pracy.  

W ramach akcji jedna z działających w Pleszewie światowych firm już po raz drugi zakupiła zewnętrzne defibrylatory AED do publicznych placówek. Zostały przekazane do Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Kuczkowie oraz Publicznego Przedszkola w Brzeziu. Obecnie w MiG Pleszew znajduje się 15 defibrylatorów AED.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *