Wynikiem badania na temat spożywania diety wegańskiej jest to, że 71% osób uważa zdrowie za największą motywację do przejścia na taką dietę, a moda na nią stanowiła zaledwie 19%. Jednakże utrzymywanie diety wegańskiej nie jest łatwe, ponieważ 52% wegan decyduje się na cheat meal, z czego tylko 31% w całej populacji. Na poprawę humoru weganie najczęściej zamawiają pizzę i słodycze, przy czym w przypadku pizzy wybór ten jest mniej więcej równy w obu grupach badanych. Weganie częściej również zamawiają jedzenie do domu, ponieważ 65% z nich robi to przynajmniej 3 razy w miesiącu, podczas gdy w całej populacji jest to 37%. Dodatkowo 55% wegan przeszło na ponad 3 diety w ciągu ostatnich 2 lat, co jest zauważalnie większą liczbą niż w całej populacji (13%). Z danych Glovo wynika, że zainteresowanie wegetarianizmem i zdrowymi dietami wzrosło o 106%, liczba zamówionych sałatek o 60%, a kategoria „healthy” o 30%.

Światowy Dzień Wegan, który obchodzimy 1 listopada, jest doskonałą okazją do zapoznania się z korzyściami płynącymi z weganizmu. Raport „Fakty na temat zwyczajów żywieniowych Polaków” przeprowadzony na zlecenie Glovo, pokazuje, że weganizm wpływa pozytywnie na zdrowie i środowisko. Weganie często wybierają jedzenie w celu poprawy sobie nastroju, a ich najczęstszymi wyborami są sałatki i smoothie. Przekonaj się, jakie korzyści przynosi weganizm!

Weganizm to nie tylko dieta, ale kompleksowy sposób na życie, który opiera się na etyce, zdrowiu i ochronie środowiska. Przez jego stosowanie możesz zadbać o swoje zdrowie, wpłynąć na nasze środowisko i ocalić zwierzęta. Przystąpienie do weganizmu może wydawać się trudne, ale z czasem stanie się on naturalnym sposobem na życie, który przyniesie wiele korzyści.

Dieta wegańska to rozsądna decyzja, która przynosi wiele korzyści zdrowotnych, zarówno dla ludzi, jak i dla planety. Produkty roślinne są bogate w błonnik, witaminy i składniki odżywcze, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu i cukru we krwi, a także zmniejszyć ryzyko chorób serca. Zmiana diety na wegańską może również pomóc w utrzymaniu zdrowej wagi i utrzymaniu dobrego trawienia. Co więcej, weganizm pozwala na ograniczenie zużycia zasobów naturalnych i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, zapewniając w ten sposób lepszą przyszłość naszej planecie i zwierząt.

Choć weganie chętnie wybierają zdrowe produkty, to nie oznacza, że nie są skłonni do podjęcia małej przyjemności. Według wywiadu, ponad połowa wegan (51%) przyznaje, że lubi jeść pizzę i słodycze. Zwłaszcza pizzę z wegańskim serem oraz słodycze wegańskie, takie jak lody i ciastka. Dla wegan, jedzenie tego typu produktów to małe grzeszki, które czasem trzeba sobie pozwolić.

Dieta wiąże się z wieloma ograniczeniami, ale dzięki diecie wegańskiej możesz cieszyć się zdrowymi i bogatymi w składniki odżywcze potrawami, które nie tylko pobudzą Twoje podniebienie, ale także pozwolą Ci od czasu do czasu zrobić sobie przyjemność. Weganie częściej niż pozostali badani wykorzystują jedzenie do poprawiania sobie humoru i lubią zamawiać pizzę czy słodycze. Co więcej, co czwarty wegan często lub bardzo często decyduje się na „cheat meal”.

Wraz z rozwojem aplikacji do zamawiania jedzenia, coraz więcej osób może skorzystać z szerokiej gamy dań dostosowanych do różnych diet, w tym wegańskich i wegetariańskich. Według danych z Glovo, w ciągu ostatniego roku kategoria wege wzrosła o 106%, a liczba zamówionych sałatek o 60%. Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na zdrowe i bezmięsne potrawy, jedną z najszybciej rosnących alternatyw dla mięsnych posiłków jest wegetariańska lub wegańska wersja ramenu.

Jednym ze sposobów jest skorzystanie z usługi Glovo, która umożliwia zamówienie i dostarczenie do domu dokładnie takich dań jakich się pragnie. W ten sposób można w szybki i prosty sposób zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie, bez wychodzenia z domu. Glovo umożliwia zamówienie zdrowego jedzenia, ale także słodkich przekąsek, które nie zawsze są pełnowartościowe, ale mogą skutecznie poprawić nastrój.

Badanie potwierdzające skuteczność usługi Glovo zostało przeprowadzone w formie ankiety internetowej wspomaganej komputerowo (CAWI) w okresie od 27 czerwca do 6 lipca 2023 r. na próbie 2000 pełnoletnich Polaków. Wyniki badania wykazały, że osoby korzystające z Glovo częściej odczuwają pozytywne skutki psychiczne po spożyciu posiłku przygotowanego z użyciem tej usługi.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *