Kozienice stały się miejscem, w którym po raz drugi po Warszawie pojawiło się niezwykłe mobilne muzeum „ShowTruck Losy Bohaterów”. Jego celem jest przekazanie w nowatorski sposób historii Żołnierzy Niezłomnych.

Uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy, mieszkańcy oraz przedstawiciele władz gminnych zostali zaproszeni do odwiedzenia Muzeum, które stacjonowało przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4. Grupa gości, składająca się z burmistrza Piotra Kozłowskiego, jego zastępców Doroty Stępnia i Mirosława Pułkowskiego, sekretarza gminy Sylwii Wąsik oraz dyrektora Wydziału Edukacji Roberta Boryczki, z zainteresowaniem zwiedziła muzeum.

Wizytujący to miejsce mogli zapoznać się z historią Żołnierzy Wyklętych za pomocą nowoczesnych technologii, poznać szczegóły dotyczące posterunków milicji w Polsce – kraju, który odradzał się po wojnie, oraz poczuć się jak na przesłuchaniu przez związane z tym służby. Wykonywano także pamiątkowe czapki żołnierskie, ale największym powodzeniem cieszyła się laserowa strzelnica.

Mobilne muzeum wywołało ogromne zainteresowanie, dlatego zostało z nami przez dwa dni. W godzinach porannych młodzież szkolna miała okazję skorzystać z tej niezwykłej atrakcji, a w godzinach popołudniowych czas od 15.00 do 17.00  był dedykowany wszystkim mieszkańcom gminy.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *