Odkryj i zanurz się w magicznym świecie Fryderyka Chopina! Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oferuje bezpłatną aplikację „Listy Chopina” – zawierającą wszystkie listy wysłane przez i do tego wybitnego kompozytora. Wspaniałe role aktorskie wybitnych artystów, takich jak Zbigniew Zamachowski, Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Jan Englert, Grażyna Barszczewska, Jacek Rozenek, Joanna Szczepkowska i Grzegorz Martyna, pozwolą Ci przenieść się w czasie i odkryć świat Fryderyka Chopina.

Dzięki aplikacji listów możesz słuchać korespondencji w kolejności chronologicznej lub ustawiać ją według własnego uznania. Listy można słuchać z przygotowanych tematycznych playlist lub tworzyć własne. Ponadto, opisy wszystkich „aktorów” i miejsc, w jakich przebywali, są wyjaśnione prostym językiem, dzięki czemu łatwo zorientować się w kontekście historycznym i geograficznym opisywanych wydarzeń.

Kontynuując naszą misję zbierania i udostępniania kompozycji i dokumentów związanych z Chopinem, w lutym dołączyły do naszych zasobów listy pisane przez młodzieńczego Fryderyka Chopina. Od laurki wysłanej do ojca przez 6-letniego kompozytora po ostatnie zapiski słynnego wirtuoza fortepianu przed dotarciem do Paryża jesienią 1831 roku, ta wyjątkowa kolekcja dostarcza wyjątkowych informacji o życiu i twórczości Chopina.

Od maja słuchacze mają szansę usłyszeć utwory z pierwszego okresu kariery młodego pianisty, które zapoczątkowały jego międzynarodową sławę i pozwoliły na nawiązanie relacji z wybitnymi artystami Auguste’em Franchomme’em, Franzem Lisztem i Ernestem Legouvé. W czerwcu w aplikacji ukaże się kolejna partia nagrań.

Udostępniamy aplikację, która jest dostępna do pobrania na platformie Google Play oraz App Store. Znajdziesz ją pod nazwą „Listy Chopina”!


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *