Od 1 czerwca w Szpitalu Specjalistycznym w Pile usługi medyczne poszerzą się o dwie nowe poradnie – Przyszpitalną Poradnię Dermatologiczną oraz Przyszpitalną Poradnię Nefrologii i Chorób Wewnętrznych.

Eligiusz Komarowski, starosta pilski, ma powody do dumy. W ciągu kilku lat przywrócił 16 poradni specjalistycznych do Szpitala Specjalistycznego w Pile, co znacznie przybliża go do powrotu do normalności. – Kilkanaście lat temu moi poprzednicy „wyprowadzili” poradnie przyszpitalne z placówki – mówi Komarowski. – Kiedy w 2016 roku obejmowałem funkcję starosty pilskiego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile funkcjonowała 1 poradnia, teraz mamy ich 16 – dodaje.

Nasza Przyszpitalna Poradnia Dermatologiczna oferuje diagnostykę i leczenie chorób skóry i błon śluzowych. Przyjmujemy pacjentów w poniedziałki od 11.00 do 14.00, we wtorki w godzinach 8.00-14.00 oraz środy od 12.00 do 18.00.

Przyszpitalna Poradnia Nefrologii i Chorób Wewnętrznych będzie dostępna we wtorki i środy w godzinach od 13.00 do 15.00. Osoby, które poszukują pomocy w przypadku chorób nerek, znajdą w niej odpowiednie wsparcie.

Starosta zauważa, że znaczny postęp został dokonany w zapewnianiu pacjentom kompleksowej opieki medycznej, co wynika z powstania kolejnych poradni. Chociaż wciąż istnieje wiele do zrobienia, to jednak szpital staje się coraz lepszym miejscem dla pacjentów i oferuje im coraz bardziej złożoną opiekę.

Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile wraz z dyrekcją szpitala szuka innowacyjnych sposobów na poprawę jego funkcjonowania, wykorzystując maksymalnie dostępne fundusze przeznaczone na zakup sprzętu i modernizację placówki.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *