Aby cieszyć się długim i zdrowym życiem, American Heart Association zaleca przestrzeganie ośmiu prostych zasad. Redakcja Serwisu Zdrowie w dniu świąt życzy wszystkim, aby wprowadzić te zalecenia w swoje życie i trwać przy nich. Przestrzeganie tych reguł jest korzystne nie tylko dla naszego serca, ale i całego zdrowia.

American Heart Association opracowała koncepcję „Life’s Essential 8”, która składa się z 8 podstawowych zaleceń dotyczących zdrowego stylu życia. Średnio zastosowanie się do tych wytycznych może wydłużyć życie aż o sześć lat, choć liczba ta może się wahać w zależności od konkretnego przypadku.

System 8 prostych zaleceń może skutecznie zapobiegać chorobom serca i innym problemom zdrowotnym.

Dlatego ważne jest, abyśmy aktywnie wdrożyli ten system w naszym życiu. Wykonując 8 prostych zaleceń, możemy poprawić nasze zdrowie i zwiększyć swoje szanse na dłuższy i zdrowszy żywot.

W systemie 8 prostych zaleceń znajdziesz komponenty, które pomogą Ci wyeliminować złe nawyki i wprowadzić do codziennego życia zdrowe zmiany. Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń, ponieważ mają one znaczący wpływ na nasze zdrowie i długość życia.

Dzięki systemowi 8 prostych zaleceń możesz świadomie wprowadzać w swoje życie zdrowe nawyki i zmieniać swoje życie na lepsze. Wykonując te zalecenia, możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu chorób i doświadczyć właściwych korzyści zdrowotnych.

System 8 prostych zaleceń to doskonały sposób na zdrowy tryb życia. Poprawia on nasze zdrowie i daje nam więcej wolności w wyborze naszego stylu życia. Możesz go wykorzystać do wprowadzenia zdrowych zmian w swoim życiu i cieszyć się lepszym zdrowiem i dłuższym życiem.

Istotne nie jest jedynie dłuższe życie. Badanie, którego autorami są naukowcy, obejmowało 6,5 tysiąca osób w średnim wieku 47 lat. Przeprowadzono porównanie poziomu przestrzegania systemu Essential 8 z przebiegiem biologicznego starzenia.

Badanie wykazało, że przestrzeganie systemu Essential 8 może spowolnić procesy starzenia się organizmu.

Wyniki badania wykazały, że system Essential 8 może być skutecznym narzędziem, które pozwoli na przedłużenie młodości, poprzez wydłużenie okresu optymalnej funkcji organizmu. Badanie to pokazało, że przy jego stosowaniu procesy starzenia się ulegają spowolnieniu.

„Lepsze przestrzeganie wszystkich zaleceń Life’s Essential 8 oraz poprawa zdrowia sercowo-naczyniowego mogą spowolnić proces starzenia się organizmu i przynieść w przyszłości wiele korzyści” – mówi autorka, prof. Nour Makarem z Columbia University Irving Medical Center.

Rozwój technologii, który pozwala na spowolnienie procesów starzenia się, wiąże się z wieloma korzyściami. Dłuższe i zdrowsze życie daje nam szansę cieszyć się młodością dłużej i czerpać z niej radość. Oznacza to również, że więcej osób będzie aktywnych w starszym wieku, co pozytywnie wpłynie na społeczeństwo jako całość.

Celem technologii, które pozwalają na opóźnienie procesu starzenia, jest zapewnienie długiego, zdrowego i szczęśliwego życia. Osoby, które będą skorzystały z tej technologii, będą w stanie lepiej wykorzystać swój potencjał i zrealizować swoje marzenia. Co więcej, będą miały więcej czasu na wykonywanie czynności, które sprawiają im najwięcej radości.

Badanie Tulane University wykazało, że przestrzeganie ośmiu niezbędnych elementów Life’s Essential 8 może mieć duży wpływ na długość życia wolnego od poważnych chorób. Analiza informacji od 140 tys. Brytyjczyków w wieku 50 lat pokazała, że oczekiwana długość życia w zdrowiu wynosiła 76 proc. dla mężczyzn oraz 83 proc. dla kobiet, którzy stosowali zalecenia na najwyższym poziomie. Natomiast osoby nieprzestrzegające zaleceń żyli zdrowo odpowiednio 64,9 oraz 69,4 proc. dłużej.

Zgodność z Essential 8 oznaczała nie tylko dłuższy okres życia, ale też większe prawdopodobieństwo przeżycia w zdrowiu. Dla mężczyzn wynosiło to 5,5 lat, w porównaniu z 0,7 lat przewidzianych dla osób, które stosowały ten system słabo. Kobiety, które przestrzegały zaleceń Essential 8, miały nawet o 8,5 lat więcej zdrowych lat w porównaniu do kobiet stosujących system słabo.

„Ponadto stwierdziliśmy, że nierówności w oczekiwanej długości życia bez chorób związane z niskim statusem społeczno-ekonomicznym mogą być u wszystkich dorosłych znacząco zrównoważone poprzez dbanie o zdrowie sercowo-naczyniowe” – informuje dr Xuan Wang, autor badania. „Nasze wyniki mogą pobudzić ludzi do oceny i poprawy własnego zdrowia sercowo-naczyniowego. Mogą też pomóc w poprawie zdrowia populacyjnego poprzez promowanie przestrzegania zasad idealnego zdrowia sercowo-naczyniowego. Może to również zmniejszyć nierówności zdrowotne związane ze statusem społeczno-ekonomicznym” – dodaje.

Badanie trwało 30 lat i wykazało, że mężczyźni w najniższym kwartylu, czyli ci z najsłabszymi wynikami w zakresie Life Essential 8, mieli najwyższy współczynnik śmiertelności. Z drugiej strony, mężczyźni w grupie z najwyższymi wynikami w Life Essential 8, czyli najwyższym kwartyle, mieli najniższy współczynnik śmiertelności.

Nowa wersja

Zmiana stylu życia może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia. Niewątpliwie jednym z najważniejszych czynników ryzyka rozwoju wielu chorób jest status społeczno-ekonomiczny.

Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Wschodniej Finlandii na ponad 1,6 tys. mężczyzn wykazało, że ci z najniższymi wynikami w zakresie Life Essential 8 mają najwyższy współczynnik śmiertelności. Przeciwnie, ci z najwyższymi wynikami wskazują na najniższy współczynnik śmiertelności. Badanie trwało 30 lat, a zdobyte wyniki są znaczące.

Dlatego też, ważne jest, aby zmienić styl życia i poprawić zdrowie. Wykorzystanie narzędzia Life Essential 8 może okazać się przydatne w tym celu.

Zatem, należy wziąć pod uwagę status społeczno-ekonomiczny, jako jeden z czynników ryzyka chorób, na który można wpłynąć poprzez zmianę stylu życia.

Stwierdzono, że wyniki najniższe w teście wynosiły 185 punktów, a najwyższe – 750. Badanie trwało 30 lat, a w tym czasie zmarło niecałe 1000 mężczyzn, w tym 402 z powodu chorób sercowo-naczyniowych. Po dokonaniu korekty na czynniki zewnętrzne, jak konsumpcja alkoholu i status społeczno-ekonomiczny, okazało się, że każde dodatkowe 50 punktów skutkowało 14-procentowym spadkiem ogólnej śmiertelności i 17-procentowym spadkiem z powodów sercowo-naczyniowych. Wyniki badania wskazują, że osoby z najwyższego kwartyla były o 60 procent mniej narażone na ryzyko śmierci z powodów układu krążenia niż uczestnicy z najniższego kwartyla.

„Przestrzeganie zaleceń Life’s Essential 8 było silnie i odwrotnie związane z ryzykiem zgonu z powodu chorób sercowo-naczyniowych oraz ogólną śmiertelnością wśród starzejących się mężczyzn. W ogólnej populacji zalecane są działania promujące optymalne wyniki Life’s Essential 8” – piszą naukowcy. 

Badanie fińskich ekspertów powinno być traktowane poważnie. Potwierdzają to wyniki analizy przeprowadzonej przez Uniwersytet w Saragossie. Z powodu braku realizacji Life’s Essential 8, zostało dotkniętych ponad 2,5 mln ludzi z 104 krajów. Wśród nich znalazło się 26 proc. osób, które nie angażują się w wystarczającą ilość aktywności fizycznej, 34 proc. z nich stosuje niezdrową dietę, a 15 proc. pali papierosy. Ponad 38,5 proc. osób cierpi na złą jakość snu, 17 proc. ma nadwagę, 34 proc. ma nieprawidłowe stężenie lipidów we krwi, 12 proc. cierpi na cukrzycę, a ponad 29 proc. na nadciśnienie.

„Wyniki te uzasadniają wprowadzenie strategii zapobiegawczych mających na celu poprawę jakości snu oraz przestrzegania zdrowej diety, ponieważ, jak wskazuje badanie, to główne czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego na świecie. Częste występowanie nadciśnienia tętniczego wśród dzieci i dorosłych również budzi niepokój i także powinno być odpowiednio adresowane z pomocą polityki zdrowotnej” – piszą autorzy analizy.

Świat wokół nas zmienia się z dnia na dzień i najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, to monitorowanie statystyk, aby zobaczyć, co dzieje się z naszymi ciałami. Sprawdźmy, które z nich dotyczą nas i wykorzystajmy Essential 8, aby poprawić nasz styl życia. Wykazano, że dzięki temu możemy cieszyć się dłuższym i zdrowszym życiem.

Redakcja Serwisu Zdrowie składa serdeczne życzenia wszystkim, by wprowadzali i utrzymywali zasady zdrowego stylu życia. Można to zrobić w prosty i przyjemny sposób!

Pomożemy Ci w tym poprzez wskazanie skutecznych strategii w zakresie Life’s Essentials 8, opracowanych przez American Heart Association.

Zacznij od prostych kroków, takich jak wypijanie wystarczającej ilości wody, jedzenie pokarmów bogatych w składniki odżywcze i regularne ćwiczenia. Odkryjesz, że zdrowe życie może być łatwe i przyjemne!

Doświadcz skutków zdrowia i dobrego samopoczucia, które pojawią się, gdy zaczniesz stosować zasady Life’s Essential 8. Praktykuj je regularnie, by cieszyć się zdrowiem i życiem w pełni!

Pamiętaj, że zdrowy styl życia jest ważny dla Ciebie, Twojej rodziny i społeczności. Zrób pierwszy krok w kierunku zdrowego życia, a na pewno będziesz zadowolony!

Z okazji świąt, redakcja Serwisu Zdrowie życzy Ci zdrowia i szczęścia w wprowadzaniu i utrzymywaniu zasad zdrowego życia!

Aby pomóc Ci w tym, powinieneś poznać Life’s Essential 8, opracowane przez American Heart Association. Te prostymi krokami pozwolą Ci wyeliminować złe nawyki i zmienić je na zdrowe. Jedz zdrowo, pij odpowiednią ilość wody, ćwicz regularnie i korzystaj z dobroczynnych skutków zdrowia i dobrego samopoczucia!

Zacznij dzisiaj i ciesz się zdrowiem i siłą, jaką daje zdrowy tryb życia!

Życzymy Ci zdrowia i szczęścia w osiąganiu Twoich celów zdrowotnych!

Najnowsze badania wykazują, że Life’s Essential 8 może mieć decydujący wpływ na długość i jakość życia. Ostatnie badanie, które zostało opublikowane w European Journal of Preventive Cardiology, wykazało, że osoby, które przestrzegały wszystkich siedmiu wytycznych Life’s Essential 8, miały o 30% mniejsze ryzyko przedwczesnej śmierci z dowolnej przyczyny w porównaniu z osobami, które stosowały mniej niż trzy z nich.

EurekAlert opublikowało również raport na temat Life’s Essential 8, w którym stwierdzono, że osoby, które przestrzegały wszystkich siedmiu wytycznych, miały o 25% mniejsze ryzyko wolniejszego starzenia się niż te, które stosowały mniej niż trzy z nich.

Kolejne badania wykazały, że osoby, które stosowały wszystkie siedem wytycznych Life’s Essential 8, miały o 45% mniejsze ryzyko wczesnej śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych i o 28% mniejsze ryzyko zgonu z powodu raka.

Wnioski są jasne: Life’s Essential 8 ma zasadniczy wpływ na długość i jakość życia. Regularne przestrzeganie tych wytycznych może zmniejszyć ryzyko przedwczesnej śmierci, a także spowolnić proces starzenia się.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pliki Cookies
Ta strona używa plików cookies, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenie. Kontynuując przeglądanie, zgadzasz się na ich wykorzystanie. Szczegóły dotyczące polityki prywatności znajdziesz w naszej odrębnej informacji.

Obowiązek informacyjny RODO
Obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy o Ochronie Danych Osobowych oraz RODO znajdziesz klikając w "Więcej informacji".