Nowe badania, przeprowadzone przez Essity dla Tork, wykazały, że pracownicy placówek opieki długoterminowej są zainteresowani udziałem w szkoleniach, aby poszerzać swoją wiedzę na temat higieny rąk i procedur sprzątania. 58% personelu sprzątającego przyznaje, że – z powodu rosnących wymagań – ma trudności w wypełnianiu wszystkich wyznaczonych zadań w ciągu dnia. Jednocześnie chęć dostępu do lepszych i ciekawszych interaktywnych szkoleń z zakresu higieny rąk deklaruje 68% ankietowanych [1].

Aby sprostać tym oczekiwaniom, Tork wprowadził dwa bezpłatne szkolenia online. To nowoczesne, interaktywne programy edukacyjne, które prowadzą do lepszych wyników i zmiany zachowań, podnosząc standardy higieny i zdrowia w placówkach opieki długoterminowej.

Szkolenie Tork w zakresie higieny dla domów opieki długoterminowej

Szkolenie Tork jest wynikiem współpracy z ekspertami ze stowarzyszenia działającego na rzecz ochrony zdrowia (ang. AHE Association for Healthcare Environment) i domami opieki długoterminowej. Celem było zapewnienie personelowi dostępu do wiedzy i narzędzi do utrzymania czystości i higieny w placówkach. W oparciu o scenariusze napisane na podstawie rzeczywistych przykładów, uczestnicy w bezpiecznym wirtualnym świecie mogą przećwiczyć wykonanie poszczególnych zadań według najlepszych wskazówek.

Szkolenie Tork „Czyste ręce” dla domów opieki długoterminowej

To szkolenie online powstało w oparciu o „4 momenty higieny rąk w domach opieki wg WHO” i zostało zaprojektowane tak, aby w angażujący i inspirujący sposób umożliwić personelowi opieki długoterminowej zdobycie umiejętności niezbędnych do zapewnienia higieny rąk w każdej sytuacji.

Łatwe do wdrożenia rozwiązania Tork

Presja, coraz większe wymagania w postcovidowej rzeczywistości i rotacja personelu mogą wpływać na jakość opieki i standard usług. Osoby zarządzające placówkami opieki długoterminowej poszukują ekonomicznych rozwiązań higienicznych, które zmniejszają ryzyko infekcji i przenoszenia wirusów, jednocześnie zapewniając podopiecznym dobre samopoczucie. Rozwiązania higieniczne Tork dopasowane do potrzeb danego domu opieki mogą szybko poprawić efektywność zarządzania higieną, a personelowi pozwalają zyskać więcej czasu na zapewnienie lepszej opieki i stworzenie bezpieczniejszego, szczęśliwszego domu dla jego mieszkańców.

Lepsze samopoczucie każdego mieszkańca

Zapewnienie niezależności mieszkańcom domów opieki jest kluczową kwestią, a poczucie godności pensjonariuszy – bezcenne. 81% rodzin podopiecznych przyznaje, że większa samodzielność ich bliskich podczas wizyt w toalecie pomaga zachować im godność. Rozwiązania higieniczne Tork z certyfikatem „Easy-to-use” [2] i elastycznymi opcjami montażu ułatwiają dostęp do produktu. Dozowniki są proste w obsłudze, nie wymagają użycia siły.

Oszczędność czasu personelu i poprawa higieny

Odpowiednio dobrane produkty higieniczne mogą znacząco zmniejszyć czas przeznaczony na sprzątanie. 56% personelu sprzątającego przyznaje, że sprawdzanie dozowników i uzupełnianie wkładów zajmuje im dużą część czasu pracy, a dwie trzecie (66%) pracowników domów opieki twierdzi, że wydłużony czas wykonywania jednego zadania prowadzi do zaległości niemożliwych do nadrobienia w danym dniu. Dlatego dozowniki Tork mają dużą pojemność, a ich uzupełnienie zajmuje niewiele czasu. Poza tym wszystkie są otwierane za pomocą tego samego klucza, co dodatkowo ułatwia ich obsługę.

Mniej czasu na obsługę dozowników, więcej na opiekę nad mieszkańcami

6 na 10 osób sprzątających (62%) twierdzi, że zajmowanie się jedynie dozownikami, które wymagają uzupełnienia, usprawniłoby proces sprzątania [3]. Wykorzystując dane uzyskiwane w czasie rzeczywistym, Tork Vision Sprzątanie monitoruje dozowniki i informuje personel, które z nich należy uzupełnić. Pozwala to ujednolicić procedury i zaoszczędzić czas pracowników, który mogą przeznaczyć na opiekę nad mieszkańcami.

W jaki sposób Tork usprawnia pracę placówek opieki długoterminowej?

– Zapewnia innowacyjne, łatwe w użyciu rozwiązania higieniczne, idealne dla starszych podopiecznych.

– Oferuje nowoczesne, ciche dozowniki, które pomagają stworzyć domową atmosferę, a ich jakość została doceniona nagrodami.

– Dzięki systemowi Tork Vision Sprzątanie dostarczane są dane uzyskiwane w czasie rzeczywistym, które monitorują ruch odwiedzających i poziomy napełnienia dozowników, eliminując zbędne kontrole dozowników.

– Oferuje bezpłatne szkolenia online stworzone przez wiodących ekspertów, które umożliwiają personelowi opieki długoterminowej poprawę procedur czyszczenia i utrzymanie najwyższych standardów higieny.

Więcej informacji: Tork

[1] Badanie Tork Long Term care cleaner, care giver and resident family, 2022

[2] Certyfikat Easy-to-use wydawany przez Szwedzkie Towarzystwo Reumatologiczne

[3] Badanie Tork Long Term care cleaner, care giver and resident family, 2022

Źródło informacji: Tork

 


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *