30 czerwca i 31 lipca 2023 roku ulicami Warszawy przejdzie Festiwal Ogrody Muzyczne. Projekcje będą miały miejsce w kinem Wisła na Żoliborzu, mieszkania samego Ryszarda Kubiaka – dyrektora i twórcy Festiwalu. Koncerty natomiast odbędą się w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego oraz Sali Balowej Zamku Królewskiego.

Rokrocznie festiwal oferuje bogatą gamę wydarzeń, w tym opery, balety, filmy muzyczne oraz koncerty. Tegoroczny program obejmuje 25 wydarzeń, w tym 6 wyjątkowych koncertów na żywo, a także 19 retransmisji najbardziej uznanych produkcji operowych i baletowych.

5 lipca 2021 roku Studio Koncertowe Polskiego Radia wybuchnie muzyczną atmosferą, kiedy to wystąpią laureat III nagrody XVIII Konkursu Chopinowskiego Martín García García, wybitny duet fortepianowy Hyo & Hyuk Lee, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz Sinfonia Varsovia Camerata. Na tym jednak nie koniec – w jednym koncercie usłyszymy również wybitnego polskiego gitarzystę Łukasza Kuropaczewskiego, wirtuoza akordeonu Macieja Frąckiewicza oraz perkusistę Bartka Millera.

Goście tegorocznych Bregenzer Festspiele będą mieli okazję obejrzeć balety Johna Neumeiera („Sen nocy letniej”) i Edwarda Cluga („Peer Gynt”), a także premierę G. Pucciniego – „Madamę Butterfly”. Spektakl zostanie wystawiony na żywo od 20 lipca, a po raz pierwszy będzie można go zobaczyć w Ogrodach Muzycznych już 1 lipca. Jest to trzecia premiera z Bregenzer Festspiele w Ogrodach Muzycznych po Carmen G. Bizeta i Rigoletcie G. Verdiego.

Spektakl „Le comte Ory” Rossiniego z zeszłorocznego Festiwalu Rossiniego w Pesaro będzie kolejną perłą w programie. Na scenie zobaczymy ulubionego widzów, Juana Diega Flóreza oraz młodego barytona Andrzeja Filończyka, który wkroczył do czołówki polskich śpiewaków operowych, prezentujących swoje umiejętności na scenach najlepszych teatrów operowych na całym świecie.

Serdecznie zapraszamy 22 i 23 lipca (sobotę i niedzielę) do Ogrodów Zamku Królewskiego, aby cieszyć się pięknem rozkwitających roślin i wyjątkowymi filmami, które cieszyły się uznaniem widzów w poprzednich Ogrodach Muzycznych. Wstęp jest bezpłatny.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *