„Porozmawiamy o dzieciach” to cykl artykułów i webinarów poradnikowych z zakresu psychologii dziecięcej, pedagogiki i dietetyki. W adresowanych do rodziców materiałach poruszane są między innymi takie tematy jak: rozwój emocjonalny dziecka, radzenie sobie z lękiem i agresją, opieka w izolacji czy kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Poradniki powstają we współpracy z zespołem doświadczonych psychologów dziecięcych i pedagogów z Kliniki Mentalnej. To realizowany przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową projekt stałego wsparcia psychologicznego pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu Przylądek Nadziei i ich rodzin. Bazując na swoich bogatych doświadczeniach, psychologowie, terapeuci i dietetycy holistycznie dbający w ramach Kliniki o dobre samopoczucie osób przebywających na oddziale, radzą, jak budować relacje, dzięki którym uda się przetrwać razem nawet najtrudniejsze sytuacje.

„Choć ekspertki nawiązują do doświadczeń bliskich rodzinom zmagającym się z chorobą nowotworową dziecka, porady gromadzone w ramach projektu >>Porozmawiajmy o dzieciach<< mają uniwersalny charakter – mówi Łukasz Wasiuta z Fundacji >>Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową<<, pomysłodawca projektu. – Zgromadzone materiały stanowią bazę wiedzy o tym, jak wychować wszechstronnie szczęśliwego człowieka oraz jak zmniejszać niebezpieczeństwo występowania zaburzeń zachowania i odżywiania oraz trudności emocjonalnych. Zastosowane przez rodziców, pomogą młodym ludziom wejść w życie z mocną bazą wiary w siebie i pewnością, że mama i tata stanowią oparcie, na którym można polegać” – dodaje Wasiuta.

Skąd potrzeba stworzenia portalu? To między innymi odpowiedź na porażające statystyki i próba przełamania pewnego tabu:

  • W Polsce około 9% dzieci i młodzieży potrzebuje wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego.
  • Do najczęściej występujących u młodych ludzi zaburzeń należą te związane z emocjami, zachowaniem i odżywianiem.
  • Przyczyny problemów to najczęściej warunki życia, stygmatyzacja, dyskryminacja i wykluczenie.
  • Depresja jest czwartą najczęstszą przyczyną chorób u nastolatków po 15. roku życia.

Wszystkie materiały powstałe w ramach cyklu dostępne są na stronie www.porozmawiajmyodzieciach.pl.

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 30 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. W ciągu roku w szpitalu leczonych jest 2000 dzieci. W tej pracy lekarzom i pielęgniarkom pomaga Fundacja. Finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy organizacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

KONTAKT:

Łukasz Wasiuta
Dyrektor ds. komunikacji i promocji
Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
ul. Ślężna 114 s/1
53-111 Wrocław
tel. kom. 662.239.879

Źródło informacji: Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *