W Nowy Rok Polacy weszli z przytupem i już w styczniu rozpoczęli intensywne planowanie tegorocznych podróży. Analiza danych platformy do organizacji podróży eSky.pl wykazuje, że zainteresowanie wyrażone liczbą wyszukiwań wzrosło dwukrotnie w stosunku do stycznia 2022 roku. Przełożyło się to na decyzje zakupowe – liczba rezerwacji w styczniu wzrosła o rekordowe 81 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Co więcej, wzrost ten jest większy, niż w styczniu 2020 roku, kiedy to branża turystyczna notowała rekordowe zainteresowanie podróżami.

Eksperci eSky.pl wskazują, że przyczyn tak potężnego wzrostu w liczbie rezerwacji należy szukać w dwóch obszarach. Po pierwsze Polacy nadal nadrabiają swoje podróżnicze zaległości z ubiegłych lat, a po drugie, obecnie ceny biletów lotniczych są bardzo atrakcyjne, co pozwala na zaplanowanie tegorocznych wyjazdów w niższych cenach i zadbanie o domowy budżet.

„Notujemy rekordowe wyniki za styczeń, bo właśnie teraz jest najlepszy moment na planowanie podróży. Zeszły rok pokazał, że ofert last minute jest coraz mniej, dlatego w tym roku rekomendujemy podróżnikom powrót do planowania wyjazdów z odpowiednim wyprzedzeniem. Jak wynika z naszych danych historycznych, zaplanowanie podróży z 2- lub 3-miesięcznym wyprzedzeniem często pozwala zaoszczędzić niekiedy nawet do 50% wartości biletów, a luty jest idealnym momentem, by pochylić się nad planami wyjazdowymi na okres wiosenno-letni” – tłumaczy Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy eSky.pl.

Tabela

Polacy w styczniu najczęściej rezerwowali wyjazdy w obrębie Europy, a największą popularnością cieszyły się Włochy. Do kraju, gdzie można poczuć „dolce vita”, polscy podróżnicy najczęściej wybierają wyjazdy w okresie długich weekendów, ale także w przeddzień wakacji – w czerwcu. Do najpopularniejszych miejsc zalicza się: Rzym, Mediolan, Wenecja, Bari oraz Neapol. Tuż za Włochami uplasowała się Hiszpania. Top 5 miejsc w Hiszpanii, które rezerwowano w serwisie eSky.pl to między innymi Barcelona, Malaga, Alicante.

Podium najczęściej rezerwowanych kierunków w styczniu zamyka Portugalia. Polacy dopiero zaczynają odkrywać ten kraj, który ma wiele do zaoferowania. Największą popularnością w okresie wiosennym cieszy się Porto i Lizbona, a w okresie wakacyjnym wybrzeże Algarve.

Podróżowanie może być tanie

Eksperci eSky.pl podpowiadają kilka prostych zasad, które pozwolą sporo zaoszczędzić na wyjeździe.

  • Rezerwuj z 2- 3-miesięcznym wyprzedzeniem, by zaoszczędzić do 50% wartości biletu.
  • Postaw na elastyczność – ceny w te same kierunki mogą różnić się nawet kilkukrotnie w zależności od wybranych dat, dlatego korzystaj z opcji „Loty w pobliskich datach”.
  • Sprawdź loty z pobliskich lotnisk – niekiedy wylot z pobliskiego lotniska, np. z Katowic, zamiast Krakowa może okazać się zdecydowanie bardziej atrakcyjny cenowo.
  • Chcąc podróżować tanio, unikaj najpopularniejszych terminów podróży – ceny w majówkę lub na Wielkanoc są zawsze wyższe niż kilka dni przed tymi świętami.
  • Rezerwuj bilety na początku tygodnia – analizy cenowe pokazują, że rezerwowanie biletów lotniczych we wtorki i środy w okolicach północy zwiększa szansę na tańsze bilety.

Źródło informacji: eSky

 


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *