Miniphänomenta jest wystawą naukową do samodzielnego odkrywania, poświęconą zjawiskom fizycznym. Stworzona została przez prof. Lutza Fiessera. Jej budową i udostępnianiem w Polsce zajął się Łódzki Uniwersytet Dziecięcy Politechniki Łódzkiej, partner regionalny Centrum Nauki Kopernik w zakresie Klubów Młodego Odkrywcy. Nawiązanie współpracy przez KMO „Kot w okularach” pozwoliło, aby wystawa znalazła się w MBP i została udostępniona wszystkim szkołom i osobom prywatnym z regionu łódzkiego.

– Do tej pory wystawa była wypożyczana jedynie pojedynczym placówkom szkolnym. Tym bardziej się cieszymy, że możemy ją pokazać piotrkowskim dzieciom i ich opiekunom. Wystawa wymaga samodzielnego odkrywania. Nie ma instrukcji. Każde zadanie wykonywane jest samodzielnie. Jej założeniem jest brak podpowiedzi ze strony animatorów – mówią pracownicy MBP.

Wystawa czynna będzie do 15 lutego. Do wspólnego odkrywania i eksperymentowania zapraszamy zarówno grupy szkolne (zapisy pod numerem 502 419 334), jak i indywidualnych odwiedzających. Wstęp bezpłatny.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *