Nagrody w Konkursie „Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” przyznano po raz 22. Organizatorem wydarzenia były Wydawnictwo Termedia oraz redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”.

„Jestem bardzo dumna z wyróżnienia, które przypadło Angelini Pharma Polska. Dla całego naszego zespołu wprowadzanie na rynek nowoczesnych terapii to nie tylko: współpraca z ekspertami medycznymi w danej dziedzinie – szerzenie wiedzy o skuteczności i działaniu leku, ubieganie się o refundację – by zapewnić chorym dostęp do leku, ale przede wszystkim dialog z pacjentem” – mówi Agnieszka Leszczyńska, prezes zarządu Angelini Pharma Polska.

Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które w ostatnim roku szczególnie wyróżniły się w polskiej medycynie. Agnieszka Leszczyńska została doceniona za aktywności w obszarze wspierania nowoczesnych terapii oraz lekarzy i specjalistów z dziedziny psychiatrii i neurologii.

„Staramy się budować świadomość, że przy nowoczesnym leczeniu chory może prowadzić takie samo życie jak człowiek zdrowy (założyć rodzinę, być aktywnym zawodowo i społecznie), destygmatyzować choroby (szczególnie te psychiczne czy neurologiczne), zachęcać pacjenta do aktywnego udziału w życiu. Bardzo się cieszę, że nasze starania zostały zauważone” – dodaje prezes Angelini Pharma.

W konkursie „Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” wyróżniono w sumie 30 osób w 10 kategoriach. Wśród laureatów znaleźli się zarówno przedstawiciele placówek medycznych publicznych i prywatnych (w kategorii menadżer), jak i liderzy w zakresie poszczególnych dziedzin (innowacyjny szpital, zdrowie publiczne, działalność charytatywna, media i public relations).

Osobowością Roku w Medycynie został dr. n. med. Andrzej Mądrala, członek rady Pracodawców RP, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Centrum Medycznego Mavit. 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *