WARSZAWA, Polska–(BUSINESS WIRE)– W tym miesiącu na polski rynek trafi opublikowana przez filadelfijskiego wydawcę Chestnut Hill Press nowa książka autorstwa Romualda Romana zatytułowana „Benjamin Franklin radzi jak żyć”.

„Franklin był politykiem, którego działalność społeczna przyniosła korzyści każdemu obywatelowi, niezależnie od wyznania, poglądów czy przekonań politycznych” – pisze Kamiński w nocie wydawniczej do polskojęzycznego kompendium myśli Franklina autorstwa Romualda Romana.

Benjamin Franklin starał się, by Amerykanie zintegrowali się poprzez naukowe podejście do zjawisk przyrody, edukację i równouprawnienie, a nie jak do tej pory tylko przez słuchanie przykazań kapłanów. Filadelfijski doktor przekazywał swym ziomkom, że uczciwa praca popłaca, a oszczędności wstydzić się nie trzeba. Sam nie pchał się do polityki, jednak znajdował czas by przysłuchiwać się racjom politykujących stron, nawet jeśliby byli to czerwonoskórzy Irokezi tworzący swoją demokrację w “długich domach” nad rzeką Ohio.

I dwa i pół wieku temu, przed Świętami, tysiące rodzin czytało nowe wydanie “Almanachu Biednego Ryszarda” i zaśmiewając się z prostych dowcipów i powiedzonek, przyswajało sobie taką “naiwną” prawdę, że:

Kiedy Przyjaciel z Przyjacielem robią interesy
Niech każdemu to sprawi powiększenie Kiesy,
Tak by Przyjaźń przetrwała wszystkie ich biznesy.

When a Friend deals with a Friend
Let the Bargain be clear and well penn’d,
That they may continue Friends to the End.

W taki to sposób prawość i obywatelskie cnoty stały się dla Amerykanów tym, czym dla nas Polaków odwaga Kozietulskiego. Nauki Franklina mogą wciąż przydać się wielu czytelnikom znad Wisły tak jak kiedyś przydały się farmerom nad Susquehanną.

A gdy jeszcze do tego dodać, że nie wiadomo czego w tej książce więcej, mądrości, czy humoru, jasnym jest dlaczego tak podobała się współczesnemu polskiemu politykowi.

Wydawnictwo Chestnut Hill Press opublikowało na polskim rynku książkę „Benjamin Franklin radzi jak żyć” w twardej oprawie. Dystrybuowane wyłącznie w Polsce wydanie limitowane można zamówić bezpośrednio u autora pod adresem aldekztatr@gmail.com. Wydanie w miękkiej oprawie oraz w formie e-pub trafi na wszystkie rynki 15 września.

Uwaga: Książka jest dostępna w języku polskim.

Chestnut Hill Press

Filadelfijskie wydawnictwo Chestnut Hill Press publikuje wartościowe książki i blogi traktujące o literaturze światowej, sztuce i muzyce.

Odnośniki:

www.chestnuthillpress.com
Benjamin Franklin Radzi Jak Żyć

Źródło: Chestnut Hill Press

KONTAKT: 

Kontakt do autora:
Romuald “Aldek” Roman
e-mail: aldekztatr@gmail.com
tel. +1 (267) 481-1990
WhatsApp: +48 698 960 547

Kontakt do wydawnictwa Chestnut Hill Press:
Jim Miller
e-mail: jim@chestnuthillpress.com
tel. +1 360-298-5428

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
 


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *