Łazienki Królewskie zostały wybrane jako miejsce premiery 94 luksusowych wydań książki „Metamorfoz” Owidiusza wydanego przez Goldenmark Librarium. Wydanie zawiera unikalne ilustracje pochodzące z kolekcji króla Stanisława Augusta, dostępnych tylko w Łazienkach Królewskich.

Goldenmark Librarium to pracownia znana z produkcji luksusowych edycji książek. Te niedostępne w masowym wydaniu wydania autorskie, artystyczne i faksymilowe to idealne uzupełnienie prywatnych bibliotek i kolekcji. Co więcej, Goldenmark Librarium oferuje także wyjątkowe edycje gabinetowe, które są dostosowane do najwyższych standardów jakości i zgodne z najlepszymi praktykami w introligatorstwie i sztuce wydawniczej.

„Wydania gabinetowe to fundament każdej eleganckiej, domowej biblioteki, ale też doskonały pomysł na niebanalny prezent i okazja do cieszenia się prawdziwą książką. Przygotowujemy je w limitowanych nakładach 444 egzemplarzy” – zaznacza Marcin Lenar, menadżer projektu Goldenmark Librarium.

„Zdecydowaliśmy się sięgnąć do korzeni cywilizacji, dlatego nasz wybór inspiracji padł na antyk. W starożytności odnajdujemy dzieła fundamentalne, jak „Metamorfozy” Owidiusza, które oddają ducha wierzeń Greków i Rzymian” – tłumaczy Dominika Świątkowska, twórczyni marki Librarium.

Goldenmark Librarium ogłasza wydanie kilku wyjątkowych tytułów w różnorodnych seriach. Wśród nich znajdują się monumentalne wydania jednej z najważniejszych ksiąg starożytności, ozdobione trzydziestoma czterema XVIII-wiecznymi rycinami z kolekcji króla Stanisława Augusta. Wydawnictwo powstało dzięki współpracy z Muzeum Łazienki Królewskie.

Nasze wydawnictwo oferuje wyjątkowe doświadczenia czytelnicze poprzez połączenie klasycznych i nowoczesnych technologii. Zadbaliśmy, aby czytelnicy mogli doświadczyć autentycznego zmysłu starożytności, dzięki wysokiej jakości drukowi i zachowaniu szczegółowego wyglądu tych wyjątkowych tytułów.

W Goldenmark Librarium, czytelnicy mają szansę poszerzyć swoją wiedzę i doświadczyć starożytnej magii dzięki wyjątkowym tytułom wydawanym w naszym wydawnictwie. Każdy tytuł jest przyozdobiony pięknymi trzydziestoma czterema XVIII-wiecznymi rycinami z kolekcji króla Stanisława Augusta, dzięki współpracy z Muzeum Łazienki Królewskie.

W Goldenmark Librarium oferujemy czytelnikom niezapomniane doświadczenia czytelnicze, dzięki połączeniu tradycji z nowoczesnością. Zapewniamy wysoką jakość druku i szczegółowy wygląd naszych wyjątkowych tytułów, aby czytelnicy mogli poczuć magię starożytności.

„Za powstaniem księgi stała idea, by stworzyć dzieło w takiej formie, w jakiej mógłby je zamówić król Stanisław August Poniatowski. Dziś w Librarium cofamy się w czasie i zapełniamy tę nietypową lukę w historii. Przygotowaliśmy ostatni prezent dla króla” – mówi Dominika Świątkowska.

Osoby poszukujące niezwykłych wydań zachwyci z pewnością „Ilias Picta” – pierwsze polskie i drugie na świecie wydanie z legendarną serią ilustracji do „Iliady” sprzed 1500 lat. Miłośnikom rękopisów polecamy wyjątkowe wydanie rękopisu „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Oba wydania można pozyskać dzięki współpracy z Biblioteką Ambrozjańską w Mediolanie.

„Zdecydowaliśmy się sięgnąć do źródeł tej fascynującej powieści. Tak stworzyliśmy faksymile, czyli kopię naukową 312 pojedynczych kart rękopisu Henryka Sienkiewicza w oryginalnie odtworzonej teczce i etui stylizowanym na okładkę książki wykonaną przez Franciszka Radziszewskiego, wybitnego introligatora Polski międzywojennej. Nasze faksymile mogło powstać dzięki wspaniałej pracy Biblioteki Narodowej przy digitalizacji dzieła” – dodaje Dominika Świątkowska.

Nasze Librarium rozszerza swoją ofertę o klasykę – od starożytnych dzieł Homera, takich jak „Iliada” i „Odyseja”, po mniej znane utwory, takie jak „Imagina” Marii Konopnickiej. Przy okazji udostępniamy pierwsze w Polsce przekłady „Endymionu” Johna Keatsa.

„Duch i klimat dawnego przemysłowego miasta towarzyszą nam w codziennej pracy. Zebraliśmy kompletny warsztat oryginalnych urządzeń introligatorskich z XIX i XX wieku, posiadamy też własne studio projektowe i zaplecze drukarskie” – zauważa Dominika Świątkowska. 

„W >>Metamorfozach<< Owidiusza pokazujemy grafiki ze zbiorów Stanisława Augusta. Te opowieści mitologiczne prezentowane były i wciąż są w Białym Domu w Łazienkach Królewskich – letnim pawiloniku, który Stanisław August wystawił dla swoich przyjaciół, sióstr, gości” – tłumaczył Piotr Skowroński, kierownik działu sztuki w Łazienkach Królewskich.


Źródło: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *