Największy półmaraton w historii Polski, Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, właśnie się zakończył, a zwycięzców biegu poznaliśmy. Dodatkowo, podczas 33. PZLA Mistrzostw Polski w Półmaratonie, ustanowiono dwa nowe rekordy mistrzostw.

Pogoda sprzyjała biegaczom, którzy w niedzielne przedpołudnie rywalizowali na trasie półmaratonu w Warszawie. Padły rekordy Mistrzostw Polski, a udział w biegu wzięło aż 13,5 tysiąca uczestników, czyniąc go największym półmaratonem w historii kraju.

18. Wspaniała frekwencja i wyniki w Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim

Fabienne Königstein z Niemiec zwycięża wśród pań, osiągając czas 01:09:32, a Dorian Boulvin z Belgii ustanawia nowy rekord kraju, triumfując wśród panów z czasem 01:01:58.

Mateusz Kaczor z Polski zajął drugie miejsce wśród mężczyzn na mecie, osiągając czas 01:02:06, co stanowi jego najlepszy wynik życiowy. Jest to również najlepszy wynik Polaka w historii Półmaratonu Warszawskiego oraz historii Mistrzostw Polski. Trzecie miejsce zajęł Polat Kemboi Arikan z Turcji, uzyskując czas 01:02:10. Na kobiecym podium znalazły się Domenika Mayer z Niemiec (01:09:46) oraz Marina Nemchenko z Ukrainy (01:11:13). Dodatkowo, Juan Luis Barrios pobił rekord Meksyku, osiągając czas 01:02:43.

Fabienne Königstein and Domenika Mayer crossed the finish line as the first two women, both achieving personal bests and qualifying for the European Championships in Rome. A total of 6 women from the top eight finishers in the race will return from Warsaw with new personal records.

Mistrzostwo Polski w Półmaratonie zdobyli Monika Jackiewicz i Mateusz Kaczor, ustanawiając nowy rekord kraju.

Monika Jackiewicz została mistrzynią Polski, ustanawiając najlepszy wynik w historii Mistrzostw Polski z czasem 1:12:05. Drugie miejsce zajęła Sabina Jarząbek (1:12:42), a trzecia była Anna Bańkowska (1:13:17).

„Wiosna wystartowała w Warszawie. Pogoda idealna do szybkiego biegania – uczestnicy pokazali znakomitą formę, to był bieg doskonały w wykonaniu wielu z nich. To największy półmaraton w historii Polski, sypnęło rekordami, życiówkami, są kwalifikacje na Mistrzostwa Europy w Półmaratonie, są nowe najlepsze wyniki w historii Mistrzostw Polski. To piękny dzień” – mówi Marek Tronina, dyrektor Fundacji „Maraton Warszawski”.

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski ustanowił nowy rekord frekwencji w historii Polski. Znamy zwycięzców biegów. Padły także rekordy w 33. PZLA Mistrzostwach Polski w Półmaratonie, a dwóch zawodników zakwalifikowało się na Mistrzostwa Europy w Półmaratonie. Wspaniała rywalizacja sportowa na trasie, padły rekordy spodziewane przez ekspertów. W niedzielne przedpołudnie pogoda była sprzyjająca biegaczom, którzy w Warszawie mierzyli się z dystansem 21,097 km. Słoneczna, bezwietrzna aura sprzyjała osiąganiu świetnych wyników. Padły dwa rekordy Mistrzostw Polski. Bieg ukończyło 13,5 tysiąca uczestników, czyniąc go największym półmaratonem w historii kraju.

Triumfatorką wśród pań została Fabienne Königstein z Niemiec, pokonując dystans półmaratonu w 01:09:32. Wśród panów zwyciężył Dorian Boulvin z Belgii, który ustanowił nowy rekord kraju z czasem 01:01:58.

Na drugiej pozycji wśród mężczyzn na mecie zameldował się Mateusz Kaczor z Polski z wynikiem 01:02:06. To najlepszy wynik życiowy Kaczora, najlepszy wynik Polaka w historii Półmaratonu Warszawskiego i historii Mistrzostw Polski. Trzeci na metę wbiegł Polat Kemboi Arikan z Turcji z czasem 01:02:10. Kobiece podium uzupełniły Domenika Mayer z Niemiec (01:09:46) oraz Marina Nemchenko z Ukrainy (01:11:13).

Dwie pierwsze kobiety na mecie – Fabienne Königstein i Domenika Mayer wywalczyły życiówki i kwalifikacje na Mistrzostwa Europy w Rzymie. Z Warszawy z nowymi rekordami życiowymi wróciło aż 6 kobiet z pierwszej ósemki biegu.

Mistrzynią Polski została Monika Jackiewicz – szósta na mecie biegu wśród kobiet ustanowiła najlepszy wynik w historii Mistrzostw Polski. Biegaczka z MKL Szczecin na mecie zameldowała się z czasem 1:12:05. Drugie miejsce zajęła Sabina Jarząbek (1:12:42), a trzecia była Anna Bańkowska (1:13:17). Rywalizację mężczyzn wygrał Mateusz Kaczor (RLTL Optima Radom) uzyskując wynik 1:02:06. Wicemistrzem Polski został Andrzej Rogiewicz (1:03:46), a trzeci był Kamil Karbowiak (1:03:47).

Dwa rekordy Mistrzostw Polski padły w Warszawie, a rekord frekwencji zapisanych osób pokazuje jak ważna dla Polaków jest aktywność fizyczna. Wśród panów, w biegu towarzyszącym 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonowi Warszawskiemu, triumfował Bartosz Jarczok – na mecie zameldował się z czasem 00:14:37. Wśród pań najszybsza była Martyna Masłowska z czasem 00:16:35.

Gratulujemy serdecznie zwycięzcom, a pozostałym zawodnikom i zawodniczkom dalej kibicujemy na trasie 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego. Pełne wyniki dostępne są na stronie: http://live.sts-timing.pl/pw2024/

„Po raz kolejny mogliśmy zaangażować się w Półmaraton Warszawski i po raz kolejny wydarzenie to nas zachwyciło. Cieszymy się, że możemy być w miejscu, które łączy sportową pasję i dbanie o zdrowie, będące jedną z podstawowych wartości, jaką cenimy w Nationale-Nederlanden. Jesteśmy nie tylko patronami wydarzenia, ale również jego aktywnymi uczestnikami. W tym roku nasza firma była reprezentowana przez blisko 170 biegaczy, a także licznych wolontariuszy na trasie biegu. Tegoroczne, rekordowe statystyki zapisanych osób pokazują też, jak ważna dla Polaków jest aktywność fizyczna. Jest to niezwykle budujące i z radością oczekujemy na bieg na pełnym dystansie maratonu już we wrześniu” – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.

Nowy Balance Bieg na Piątkę, bieg towarzyszący 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonowi Warszawskiemu, także miał swoich zwycięzców.

Bartosz Jarczok wygrał w kategorii męskiej, osiągając czas 00:14:37, a Martyna Masłowska była najszybsza wśród pań, uzyskując czas 00:16:35.

Krzysztof Tschirch zajął drugie miejsce wśród mężczyzn, osiągając czas 00:14:50, a trzecie miejsce zajął Jakub Napierała z czasem 00:14:56. Na kobiecym podium znalazły się Karolina Bilawa (00:16:41) oraz Beata Klimek (00:16:51).

Na tegorocznym biegu zanotowano rekordową frekwencję – 4519 osób pokonało dystans 5 kilometrów.

Zawodnicy wciąż rywalizują na trasie

Gratulacje dla zwycięzców, a dla pozostałych uczestników trzymamy kciuki na trasie 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego. Pełne wyniki można znaleźć na stronie: http://live.sts-timing.pl/pw2024/

Oglądaj transmisje na żywo z mety 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego

Obserwuj nas na Facebooku, aby być na bieżąco z reportażami na żywo z Miasteczka Biegacza

Fundacja „Maraton Warszawski”

Fundacja „Maraton Warszawski” jest wiodącym organizatorem biegów masowych w Polsce. Organizuje największy maraton w kraju oraz inne cykliczne wydarzenia, takie jak Półmaraton Warszawski i Maraton Sztafet. Jest również współorganizatorem wielu innych biegów, takich jak Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o Pamięć”, biegi Konstytucji 3 Maja, Powstania Warszawskiego i Niepodległości. Fundacja od lat promuje zdrowy tryb życia, wspiera sport amatorski oraz prowadzi największy charytatywny program biegowy w Polsce – #BiegamDobrze. Jest również wydawcą znakomitego portalu MagazynBieganie.pl.

Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl