PASADENA, Kalifornia, 9 stycznia 2023 r. /PRNewswire/ — iHerb, największa na świecie platforma eCommerce poświęcona sprzedaży witamin, minerałów i suplementów, zwróciła się do dr. Michaela Murraya, N.D. – jednego z najważniejszych autorytetów w zakresie suplementów diety i produktów naturalnych – aby poznać jego spostrzeżenia na temat głównych trendów w dziedzinie zdrowia i wellness, które mają szansę zdobyć popularność w 2023 r. Pełną prognozę można znaleźć na blogu iHerb, który jest sprawdzonym przewodnikiem zawierającym porady od uznanych autorów i nowe informacje na temat zdrowego życia.

Trend nr 1: zmiana priorytetu w dziedzinie zdrowia konsumentów

Od czasu wybuchu pandemii COVID-19 odporność stała się głównym tematem, jednak ostatnie badania wskazują także na inne priorytety. W badaniu obejmującym ponad 5000 konsumentów z siedmiu krajów, głównymi zagadnieniami były jakość snu i stres oraz zdrowie i funkcjonowanie mózgu. W poście na blogu można znaleźć zalecenia dr. Murraya, jeśli chodzi o najważniejsze suplementy na wspomniane problemy zdrowotne.

Trend nr 2: więcej osób odkryje moc białek

Dane rynkowe wskazują, że segment białek i aminokwasów w proszku jest najszybciej rozwijającym się sektorem w kategorii suplementów. Za ten wzrost odpowiada nie tylko rosnąca liczba entuzjastów sportu i kulturystów, ale także konsumenci kupujący białko kolagenowe, aby dbać o zdrową i piękną skórę od wewnątrz. Dr Murray zauważa, że wśród białek kolagen odnotował najszybszy wzrost, jeśli chodzi o wybór konsumentów, którzy kupowali również coraz więcej białek wegańskich (białko grochu, konopne, dyni, sojowe, ryżowe itd.) oraz białko serwatkowe, kazeinę i białko jaja kurzego w proszku.

Trend nr 3: formy suplementów będące alternatywą dla tabletek zyskają na popularności

Tradycyjne tabletki i kapsułki nadal będą najczęściej wybierane, jednak konsumenci będą coraz częściej skłaniać się ku alternatywnym formom suplementów. Według Nutrition Business Journal, w 2021 r. ponad 60% zakupionych suplementów diety stanowiły produkty w formach innych niż tabletki, takich jak żelki, preparaty do żucia, proszki i pastylki, które po raz pierwszy przekroczyły wartość sprzedaży tabletek. W artykule dr Murray wyjaśnia, dlaczego suplementy w formie żelków odnotowują szczególny wzrost oraz, jak będzie wyglądać ich dalszy rozwój – ze zwróceniem uwagi na najważniejszy z trendów związanych z popularnością żelków wegańskich.

Trend nr 4: dynamicznie rozwija się rynek preparatów z grzybów

Globalny rynek preparatów zdrowotnych z grzybów szacuje się na ponad 25 miliardów dolarów, a dalszy prognozowany wzrost ma wynieść 10% w skali roku w ciągu kolejnych ośmiu lat. Świadczy to o znacznym wzroście popularności grzybów funkcjonalnych jako dodatków żywieniowych i suplementów diety z uwagi na ich liczne atuty zdrowotne. Dr Murray przewiduje, że nastąpi znaczny wzrost popularności preparatów Chaga, Cordyceps i Turkey Tail obok dobrze znanych grzybów shiitake i reishi oraz wyjaśni, dlaczego znalazły się w jego prognozie.

Trend nr 5: wzrasta popularność produktów do zbilansowanego nawadniania

Innym nowym trendem, który zauważa dr Murray, jest wzrost popularności musujących mieszanek elektrolitowych stosowanych w celu wzbogacenia wody i wspierania nawodnienia, które wymienia na blogu jako jeden z najszybciej rozwijających się rodzajów suplementów diety. Te produkty nawadniające są dostępne zarówno w tabletkach, jak i sproszkowanych mieszankach do przyrządzania napojów i służą jako alternatywa dla gotowych elektrolitowych napojów nawilżających w nieekonomicznych, jednorazowych plastikowych butelkach. Dawniej sportowcy używali napojów elektrolitowych i suplementów, aby ułatwić regenerację, a obecnie konsumenci używają ich również, aby wygodnie dostarczać organizmowi niezbędnych składników.

Więcej wskazówek dotyczących zdrowego życia od zespołu ekspertów zdrowotnych iHerb można znaleźć na stronie www.iherb.com/blog. Stworzony w 2017 roku blog iHerb zawiera przeszło 1500 artykułów od ponad 100 akredytowanych współpracowników, od lekarzy medycyny tradycyjnej i naturalnej po dermatologów, zarejestrowanych dietetyków, certyfikowanych specjalistów zajmujących się budowaniem siły i kondycji i innych. Profesjonalnie przetłumaczony na 14 języków blog iHerb, który miał ponad 10 milionów odwiedzających w 2022 roku, jest doskonałym źródłem informacji o wszystkim, co dotyczy zdrowia i dobrego samopoczucia.

iHerb: iHerb to największy na świecie detaliczny sklep internetowy zajmujący się sprzedażą witamin, minerałów i suplementów diety, z coraz wyraźniejszą obecnością w innych obszarach zdrowia i wellness. Ciesząc się zaufaniem milionów klientów w ponad 185 krajach, firma oferuje wachlarz starannie wyselekcjonowanych, markowych i innowacyjnych produktów firm trzecich oraz produktów własnych w najlepszej możliwej cenie, wygodnie dostarczanych bezpośrednio do odbiorców. https://www.iherb.com/

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/742063/iHerb_Logo.jpg

Źródło: iHerb

Źródło informacji: PR Newswire

 


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *