28 września przedstawiciele klubów sportowych, biznesu i samorządów z całej Europy spotkają się w Arenie Legionowo na pierwszej edycji Europejskiego Forum Regionalnego Sportu. Uczestnicy dyskutować będą nad aktualnym stanem oraz przyszłymi możliwościami rozwoju kultury fizycznej w mniejszych miastach, miejscowościach i na wsiach. Wstęp jest bezpłatny.

Sport może stanowić istotny czynnik wspierający rozwój gospodarczy regionu, a szczególnie lokalnych miejscowości. Dlatego już za dwa tygodnie odbędzie się Forum Sportu w Legionowie, podczas którego środowiska zaangażowane w sport będą dyskutować nad perspektywami rozwoju kultury fizycznej w całym regionie. Wydarzenie to ma również europejski wymiar. Gośćmi specjalnymi będą reprezentanci sportu z Ukrainy, którzy wykładają o wpływie wojny na ich działalność sportową oraz odbudowie sportu po konflikcie z Rosją. Ponadto, uczestnicy paneli będą mieli okazję słuchać wystąpień przedstawicieli urzędów wojewódzkich, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat sportu regionalnego oraz jego współzależności z lokalnym biznesem i samorządem.

Sponsoring jest skutecznym sposobem na promocję marki, szczególnie w lokalnym otoczeniu. Dlatego też, podczas EFRS, odbędzie się debata, w której biznes będzie miał szansę dowiedzieć się jak skutecznie wykorzystać możliwości, jakie daje sponsoring. Lokalne kluby sportowe usłyszą o budowaniu społeczności kibicowskiej, korzyściach płynących z edukacji i rozwijania talentów sportowych w regionie. EFRS zapewni również przestrzeń do dyskusji na temat sportu niepełnosprawnych i infrastruktury sportowej. Te wszystkie tematy będą omawiane na scenie głównej oraz w sali konferencyjnej.

„Chcemy połączyć trzy światy: biznesu, sportu i samorządu na poziomie lokalnym. Wspólna wymiana opinii powinna pomóc wypracować rozwiązania, które usprawnią oraz ułatwią funkcjonowanie organizacji sportowych w mniejszych miejscowościach i wsiach, z korzyścią dla wszystkich stron” – przekonuje Przemysław Popek, prezes zarządu Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Sportu, jeden z pomysłodawców i organizatorów wydarzenia.

Ścieżką do sukcesu sportowego będą kroczyć międzynarodowe i lokalne gwiazdy. Wśród prelegentów znajdą się uznani sportowcy o zasięgu ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Krzysztof Głowacki, były zawodowy mistrz świata w boksie oraz Danuta Dmowska-Andrzejuk, mistrzyni świata i Europy szermierki, wystąpią w debacie pt. „Z lokalnych stadionów na międzynarodowe areny – droga do wielkiego sportu”. Wspierając to wydarzenie, wielu lokalnych, znanych sportowców zaangażowało się w promocję. W spotach promocyjnych zaprezentowali się: Dariusz Zjawiński – mistrz Polski z Legią Warszawa, a obecnie piłkarz KS Legionovia Legionowo, Adrian Błocki – mistrz Polski w chodzie, olimpijczyk z Rio de Janeiro oraz Filip Fąfara, były zawodnik Górnika Zabrze i Industrii Kielce w szczypiorniaku, jeden z architektów awansu KPR Legionowo do ORLEN Superligi.

Europejskie Forum Regionalnego Sportu zaprasza na spotkanie z wybitnymi sportowcami, którzy odniesli sukces na arenie międzynarodowej. Uczestnicy będą mogli porozmawiać z naszymi znakomitymi gośćmi o ich drodze do osiągnięcia sukcesu oraz o tym, jak lokalni sportowcy mogą przeobrazić swoje marzenia w rzeczywistość.

Zainspiruj się historiami i doświadczeniami międzynarodowych i lokalnych gwiazd sportu na Europejskim Forum Regionalnego Sportu. Spotkanie będzie okazją do wysłuchania wystąpień znanych sportowców, którzy odnosili sukcesy na arenie międzynarodowej, jak również do wymiany myśli na temat tego, jak osoby na poziomie lokalnym mogą przełożyć swoje marzenia w czyny.

Dołącz do dyskusji na Europejskim Forum Regionalnego Sportu i dowiedz się, jak wykorzystać potencjał lokalnych sportowców do osiągania wielkich sukcesów!

Europejskie Forum Regionalnego Sportu pozwala na wymianę doświadczeń, poznanie nowych technologii i trendów z branży sportowej, a także zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie sportu.

Udział w Forum jest bezpłatny i możliwy w formie hybrydowej, zarówno stacjonarnej, jak i online.

Proces rejestracji odbywa się drogą elektroniczną poprzez stronę internetową: https://forumsportu.pl/rejestracja/.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej: https://forumsportu.pl/.

Europejskie Forum Regionalnego Sportu otrzymało honorowy patronat Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Legionowskiego, Prezydenta Miasta Legionowo, Związku Miast Polskich, Kibicowsko.pl, Areny Legionowo, Krystynki, Powiatowej Izby Gospodarczej w Legionowie, Perfumerii.pl, Zamst, Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl oraz PWK Legionowo.

EFRS to wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, poznania nowych technologii i trendów w branży sportowej oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych rozwiązań w dziedzinie sportu.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *