Artur Urbanowicz to jeden z najpopularniejszych suwalskich autorów – zdobwyca Złotego Kościeja i nominacji do Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego. Książka pod tytułem „Inkub” nominowana do nagrody popkulturalnej „Misie”, stała się prawdziwym bestsellerem. Teraz autor powraca z nowym, elektryzującym tytułem – “Deman”, który trafi do księgarni już 28 września 2022 roku.

Najnowsza powieść Artura Urbanowicza to komiksowe arcymistrzowstwo osadzone w polskich realiach. To znakomita opowieść psychologiczna o piętnie, odpowiedzialności i konsekwencjach posiadania nadludzkich mocy, których nie powstydziłby się żaden superbohater znany nam z niejednego uniwersum.

Zastanawialiście się kiedykolwiek, co by się wydarzyło, gdyby w czasie opętania to człowiek kontrolował demona, a nie odwrotnie? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w najnowszej książce Artura Urbanowicza. Powieść „Deman”, której akcja rozgrywa się w Warszawie,  to misternie skonstruowana, licząca ponad 700 stron historia będąca ukłonem w stronę komiksów – przede wszystkim z gatunku super hero, czyli jednym z najważniejszych fenomenów współczesnej kultury popularnej. Głównym bohaterem powieści jest Dorian  – ksiądz, który musi zmagać się nie tylko z własnymi demonami, ale i z konsekwencjami posiadania nadludzkich umiejętności. 

To będzie wspaniała lektura na mroczne, deszczowe, jesienne wieczory!

Artur Urbanowicz


Artur Urbanowicz w wieku czternastu lat napisał swoją pierwszą powieść. Pisarz świadomie operuje gatunkami, tworząc literaturę łączącą rozmaite konwencje, zaskakującą i trzymającą czytelników w napięciu do ostatniej strony. Za promowanie rodzinnej Suwalszczyzny został nominowany w plebiscytach Gazety Wyborczej i Radia 5. Stypendysta miasta Suwałk i Gdańska w ramach działalności artystycznej.

Autor zadebiutował w 2016 roku za sprawą powieści „Gałęziste”, która przyniosła mu Złotego Kościeja i nominację do Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego. W 2017 roku premierę miał „Grzesznik” – horror z elementami powieści gangsterskiej wyróżniony Nagrodą Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. W 2019 roku ukazał się bestsellerowy „Inkub” nagrodzony Złotym Kościejem i nominowany do nagrody popkulturalnej „Misie”. 
About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *