Kupienie książki książko holikowi to nie jest najlepszy pomysł, choć prawdopodobnie najbardziej oczywisty. Szansa trafienia w nieposiadaną pozycję jest niewielka, bo przecież książko holik ma ich już astronomiczne ilości w domu. Chyba że jest to osoba, która wypożycza książki, zamiast ich kupować. Tacy też się zdarzają, jednakowoż są w mniejszości i jest to gatunek zanikający. Półka na książki z książkami sama w sobie stanowi ozdobę mieszkania, szczególnie jeśli kolejne wydania mają ciekawe okładki. Co zatem kupić?

Ubrania

Koszulka z nadrukiem, skarpetki, bielizna, bluzy, czapki i szaliki. To typowe części garderoby, na których stosuje się odpowiednie nadruki. Dzięki nim można pokazać, jak bardzo jest się fanem danej książki. Można zdecydować się na gotowca. W przypadku wielu popularnych książek znajdziemy certyfikowane gadżety, albo tańsze zamienniki. Można jednak wykazać się większą kreatywnością i zaprojektować coś ciekawego osobiście. Wykażemy się nie tylko znajomością danej książki, ale także możemy dopasować prezent do preferencji osoby obdarowanej, czytelnika pełną gębą.

Zakładki i okładki

Zaginanie rogów to zbrodnia, wszyscy o tym wiedzą, a i tak w ten sposób oznaczają stronę, na której zakończyli czytanie. O ile książka jest ich własnością, w sumie nie ma problemu. Inni zaznaczają ostatnio czytaną stronę biletem autobusowym, rachunkiem lub papierkiem po gumie do żucia, który akurat mają pod ręką. Czy jednak nie lepiej byłoby użyć pięknej zakładki? Może i nie każdemu takie rozwiązanie przypadnie do gustu, a dodatkowo niestety zakładki mają tendencję do szybkiego niszczenia się. Co za tym idzie, niektórym ich po prostu szkoda i szukają innych opcji. Można jednak czytelnika obradować zestawem niezwykłych zakładek, a na pewno po którąś z nich sięgnie.

Podobnie sprawa ma się z okładkami. Niektórzy czytając książkę z obwolutą, natychmiast ją wypakowują, bo jest im niewygodnie, a inni wręcz przeciwnie, sięgając po książkę, natychmiast wkładają ją do oprawki. Dla nich super prezentem może być materiałowa okładka z przepiękną grafiką, dzięki czemu książka się nie zniszczy łatwo i szybko, szczególnie jeśli zabiera się ją ze sobą w dalszą podróż. Z tym jednak trzeba uważać, bo to nie jest uniwersalny prezent, z którego każdy będzie bardzo zadowolony.

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *