On September 27th 2023, Dorotheum will be offering a rare selection of early NASA photographs in their online auction – The Beauty of Space. This collection of iconic images, dating from the 1960s to the 1970s, was carefully curated by the French space historian and art collector Victor Martin-Malburet over the span of 25 years.

The auction features around 200 photographs, with starting prices of 100 euros and no reserve. This is your chance to own a piece of history and add a unique piece to your collection!

Zdjęcia wykonane w kolorze i w odcieniach czerni i bieli zostały oryginalnie wykonane w celach naukowych, a większość z nich była trzymana pod zamkiem. Przetarg obejmuje ważne skarby wizualne z złotego wieku astronautyki, takie jak pierwszy obrazek selfie z kosmosu, pierwsza ludzka fotografia planety Ziemi oraz pierwsza ludzka fotografia powierzchni innego świata. Absolutną rzadkością, o szacunkowej wartości między 15 000 a 25 000 euro, jest jedyny obrazek pierwszego człowieka na Księżycu (Neil Armstronga) wykonany przez astronautę Buzza Aldrina podczas pierwszego lądowania misji APOLLO 11 w lipcu 1969 roku.

Część kolekcji Martin-Malburet została już wystawiona w znanych muzeach na całym świecie, w tym Grand Palais w Paryżu, Kunsthaus w Zurychu, Museum der Moderne w Salzburgu i Louisiana Museum of Art w Danii.

Aby skontaktować się z nami, przejdź na naszą stronę internetową www.dorotheum.com i przejrzyj nasz oficjalny katalog online. Możesz także skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem +43-1-515 60-406 lub wysłać e-mail na adres doris.krumpl@dorotheum.at.

Jeśli chcesz przejrzeć nasz najnowszy katalog, odwiedź stronę https://www.dorotheum.com/en/a/99412/ i zapoznaj się z naszymi produktami.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *