Polacy coraz częściej decydują się na spontaniczny wypoczynek, co widać w rezerwacjach wzrastających z dnia na dzień. Według Tomasza Zaniewskiego, wiceprezesa serwisu Nocowanie.pl, październikowy wzrost rezerwacji w porównaniu z ubiegłym rokiem wyniósł aż cztery razy. Branża turystyczna ma podstawy do optymizmu, szczególnie zważywszy na to, że najczęściej wybierane są przez nas obiekty w górach na okres zimowy.

„Liczba zimowych rezerwacji zaczęła szybko rosnąć. Choć do końca miesiąca zostało jeszcze kilka dni, to już teraz rezerwacji dokonanych w październiku na okres świąteczno-noworoczny mamy cztery razy więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku” – mówi Tomasz Zaniewski, wiceprezes Nocowanie.pl i dodaje, że miesiąc do miesiąca wzrost liczby rezerwacji na ostatnie dni roku wyniósł 79%.

Według danych Nocowanie.pl, Polska branża turystyczna ma powody do optymizmu. Wśród najczęściej wybieranych miejscowości wypoczynkowych na szczycie znajdują się Zakopane, Wisła i Bukowina Tatrzańska. Krynica Zdrój, która jest nieco tańsza od poprzedników, lokuje się tuż za nimi. Za nocleg w Krynicy rezerwujący zwykle zapłacą 89 złotych za osobę. W Wiśle i Bukowinie Tatrzańskiej w okresie świąteczno-noworocznym można się liczyć ze średnim wydatkiem 92-96 złotych, a najdroższą miejscowością jest Poronin, gdzie trzeba zapłacić 144 złote za noc.

Polska branża turystyczna ma powody do zadowolenia. Nocowanie.pl, największy polski portal noclegowy, zebrał dane, które wyraźnie wskazują, że turyści najchętniej wybierają Zakopane, Wisłę i Bukowinę Tatrzańską. Krynica Zdrój, znajdująca się tuż za nimi, jest również popularnym miejscem wypoczynku, a przy tym nieco tańsza. Ceny noclegów zależą od miejscowości i wahają się od 89 do 144 złotych za noc dla jednej osoby.

Zimowe wyjazdy stają się coraz bardziej popularne. Ze statystyk wynika, że wyjazdy w okresie świątecznym lub w okolicach sylwestra są planowane przez rodzinne lub grupę przyjaciół. Według danych średnia liczba osób w takiej grupie wynosi 5, a średnia długość rezerwacji to 3,28 dni.

„Szukający tańszych ofert znajdą w naszym serwisie propozycje korzystniejsze cenowo, ale też te znacznie droższe. Wszystko zależy od standardu i rodzaju obiektu czy dodatkowych świąteczno-noworocznych atrakcji przygotowanych przez właścicieli obiektów. Rodzinna Wigilia z góralską muzyką w tle, albo sylwester w atrakcyjnej oprawie mogą wiązać się z kosztem nawet tysiąca złotych za osobę za noc lub wyższym” – tłumaczy Zaniewski.

Średnia wartość dokonanych rezerwacji jest oszacowana na 1 780,56 złotych, ale wydatki mogą różnić się w zależności od miejsca i okresu wyjazdu.

Jeśli chodzi o ferie, to jeszcze nie widać dużego ruchu. Niemniej jednak, jak zauważają eksperci – za wcześnie na precyzyjne prognozy, gdyż Polacy odkładają rezerwacje na ostatnią chwilę. Potwierdza to wynik ankiety przeprowadzonej przez Nocowanie.pl, z którego wynika, że aż 26,6% respondentów planuje swój zimowy wyjazd spontanicznie.

Oprócz tego, 18,1% ankietowanych przyznało, że wybierze się w okresie noworocznym, a 17,5% wskazało na ferie jako najlepszy czas na podróż.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *