Wszystkie strony internetowe wymienione w rankingu posiadają swoją pulę wiernych subskrybentek. Mimo to liczba odsłon każdej z witryn zmienia się z miesiąca na miesiąc. Świadczy to o obecności czytelniczek, które korzystają z portali nie z przyzwyczajenia, a przez świadomy wybór. Właśnie o tę publikę walczą największe magazyny dla kobiet. Ich potencjał stale się zwiększa, a znaczące zmiany w ilościach użytkowników uwidaczniają dynamikę całego procesu. Poniżej znajduje się lista dziesięciu najchętniej odwiedzanych magazynów internetowych w październiku 2022 roku.

10. Glamour.com – 11,2 mln odsłon miesięcznie

Glamour swój początek notuje na 1939 r. Niegdyś to amerykańskie pismo nosiło podtytuł „for the girl with the job” (tłum. dla dziewczyny z pracą). Obecnie porusza głównie tematy dotyczące mody i urody. Nie brakuje w nim także informacji o gwiazdach i kulturze. Strona internetowa odznacza się wysoką jakością i jest doskonale dostosowana do przeglądania na urządzeniach mobilnych, co wpływa na obecność Glamour.com w pierwszej dziesiątce rankingu.

9. Vanityfair.com – 13,1 mln odsłon miesięcznie

Vanity Fair jest amerykańskim czasopismem skupiającym się nie tylko na polityce czy kulturze, ale również na modzie i życiu gwiazd. Portal wyróżnia się świetnymi zdjęciami, wykonywanymi przez najlepszych paparazzi i fotografów na świecie. Uwagę czytelników przykuwają nie tylko wykonane przez nich zdjęcia, ale także tematy, które poruszane są w czasopiśmie. Redaktorzy tego magazynu cieszą się uznaniem wśród odbiorców, a celebryci otwierają się dla Vanity Fair i to zwykle tam dzielą się najbardziej intymnymi informacjami o swoim życiu. Z tego też względu 13 milionów wejść jest jak najbardziej uzasadnione.
 
8. Marieclaire.com – 13,3 mln odsłon miesięcznie
 
Marie Claire to kolejny z portali, który ma swoje początki w pierwszej połowie XX w. W tamtym czasie był tygodnikiem przełomowym w Anglii i we Francji. Obecnie wyróżnia się na tle pozostałych pozycji rankingu, gdyż równoważy modę i popkulturę z karierą oraz polityką. Strona Marieclaire.com w 2016 r. zyskała nowe oblicze – nadano jej nie tylko nowy wzór interfejsu, ale także kierunek, łącząc modę z feminizmem.
 
7. Refinery29.com – 14,3 mln odsłon miesięcznie
 
Popularne R29 to pierwsza pozycja młodzieżowa w rankingu. Żaden inny portal nie trafia do Generacji Z tak, jak Refinery29. Można powiedzieć, że założona w 2005 r. strona sama jest z tego pokolenia. Publikacje poruszają tematy gamingu, TikTokowych trendów, a także ważne kwestie społeczne. Jakby tego było mało, na stronie publikowane są również seriale. Nietypowy profil działalności tego magazynu przyczynia się do wysokiego wyniku odsłon, trafiając w niszową grupę docelową.

6. Vouge.com – 15,6 mln odsłon miesięcznie

Vouge powstał w XIX w. z przyświecającym mu wówczas mottem celebrowania ceremonialnej strony życia. Obecnie, już w formie zdigitalizowanej, Vouge jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych portali na świecie. Podczas gdy forma papierowa w dużej części skupia się na modzie, internetowa wersja Vouge jest bardziej wszechstronna. Przeglądanie portalu utwierdza w przekonaniu, że stuletnia dewiza nadal przyświeca autorom portalu.

5. Instyle.com – 15,8 mln odsłon miesięcznie

InStyle na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się z tłumu innych portali kobiecych. Jak więc udało mu się w październiku tego roku osiągnąć prawie 16 milionów odsłon? Tajemnica może tkwić w starannie dobieranych treściach. W przeciwieństwie do ekskluzywnego Vouge’a, InStyle kieruje się maksymą „Everybody’s in”, która definiuje inkluzywność. Redaktorzy dokładają wszelkich starań, aby treści nie zawierały przeinaczeń.
 
4. Harpersbazaar.com – 22,4 mln odsłon miesięcznie
 
Wersja papierowa Harper’s Bazaar to pierwsze w historii czasopismo modowe w USA. Jego premiera datowana jest na 1867 r. Idee ówczesnych fotografów pozwoliły modelkom na pozowanie poza studiem. Od ponad 100 lat konkuruje z Vouge’iem, skutecznie odbierając mu publikę. Artykuły publikowane na Harpersbazaar.com to wysokiej jakości teksty na tematy modowe i społeczne, które nie mają szokować, a dostarczać informacji. Kobiety doceniają ten dziennikarski kunszt, co pozwoliło portalowi na przekroczenie 22 mln odsłon miesięcznie.

3. Womenshealthmag.com – 35,9 mln odsłon miesięcznie
 
Zdrowie, seks i fitness. Women’s Health nie udaje portalu zainteresowanego kulturą i polityką, a czytelniczki wchodzące na stronę dokładnie wiedzą, czego się spodziewać. Lifestylowy poradnik jest tworzony z myślą o nowoczesnych i aktywnych kobietach, które potrafią o siebie zadbać. Treści trafiły na podatny grunt i pozwoliły Womenshealthmag.com uzyskać w październiku niespełna 36 milionów wejść na stronę.

2. Elle.com – 54,3 mln odsłon miesięcznie

54 miliony wejść w ciągu miesiąca to liczba wręcz niewyobrażalna. Co zachwyciło kobiety na tym portalu? Elle znaczy po prostu „ona” i pozostając wierną tej prostocie, strona internetowa ma klasyczny interfejs. Obecnie publikowane są na niej głównie tematy modowe, kulturowe i urodowe, a na polskiej wersji strony można znaleźć również takie dodatki jak sennik czy horoskop. W tę lekką tematykę delikatnie wplatane są treści społeczno-polityczne. Mimo jednoznacznego profilu odbiorcy ok. 20% czytelników to mężczyźni. Od 2023 r. na stronach Elle nie będą publikowane zdjęcia naturalnych futer, a marka już teraz duży nacisk kładzie na starannie dobrane treści, co zyskuje pochwały czytelniczek.

1. Cosmopolitan.com – 60,5 mln odsłon miesięcznie

Pierwsze miejsce wśród najbardziej popularnych portali dla kobiet uzyskało tzw. Cosmo. Czy zasłużenie i co je wyróżnia? Cosmopolitan prowadzi największą liczbę konkursów i kampanii spośród wszystkich wymienionych stron. Kiedyś był to papierowy magazyn dla całej rodziny. Obecnie jest portalem dla kobiet, który z jednej strony oskarżany jest o dużą ilość seksualnych podtekstów, a z drugiej – chwalony za otwartość i niebanalność. 60,5 miliona wyświetleń nie wzięło się znikąd. Swoją popularność w XXI wieku Cosmo zawdzięcza prężnym działaniom marketingowym w niekonwencjonalnych mediach, takich jak Snapchat czy TikTok. Redakcja określa portal jako „szczery do bólu, nieustraszenie autentyczny i cholernie zabawny”.

Światowe magazyny dla kobiet w Polsce

A jak to wygląda na polskim rynku? Połowa z wymienionych w rankingu tytułów posiada swoje polskojęzyczne wersje, a niektóre pojawiają się również w wersji papierowej. Jednym z wielu polskich serwisów kobiecych, które powstały z przekształcenia magazynu drukowanego w wersję online, jest Magazynkobiet.pl, który w formie papierowej ukazywał się pod nazwą Mademoiselle. Przykłady można powielać, lecz nie ulega wątpliwości, że nawet w Polsce najchętniej czytane serwisy dla kobiet były niegdyś czasopismami.

Podsumowanie

Obecność magazynu Cosmopolitan na pierwszym miejscu zestawienia nie jest nowością – portal charakteryzuje się ugruntowaną pozycją w rankingach odsłon. Nowością jest jednak obecność w pierwszej dziesiątce młodzieżowego magazynu, pokazująca zmieniające się obecnie trendy i wskazującą kierunek, w którym mogą iść współczesne portale dla kobiet. Statystyki te pokazują jak ważna jest rola social mediów podczas zwiększania grupy docelowej odbiorców.

Z rankingu wynika, że spośród najpopularniejszych portali tylko pierwsza trójka ma stabilne pozycje. Oznacza to, że walka światowych magazynów o swoje miejsce w pierwszej dziesiątce ciągle trwa i wymaga od działów marketingu coraz śmielszych zagrywek. Obserwacja poczynań największych serwisów może być bardzo interesująca. Statystyki wskazują na możliwe w nadchodzących tygodniach wykluczenie portalu Glamour z pierwszej dziesiątki na rzecz portalu Allure.

Źródło: YOU’RE WELCOME

Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji.

KONTAKT:

e-mail: publikacje@yourewelcome.pl

Źródło informacji: SimilarWeb

 


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *