WindWhisper Racing Team zameldował się już w Aarhus, gdzie trwają intensywne przygotowania do kolejnego etapu regat The Ocean Race. Niedziela, 4 czerwca upłynie pod znakiem wyścigu portowego, a cztery dni później rozpocznie się pełnomorski etap z metą w Hadze. Polska załoga WindWhisper Racing Team jest aktualnie liderem w klasie VO65.

Po zwycięskim styczniowym etapie regat The Ocean Race z Alicante do Mindelo, ekipa WindWhisper Racing Team udała się na Karaiby, by szlifować swoje umiejętności. Tam załoga wzięła udział w dwóch prestiżowych regatach: RORC Caribbean 600 i St. Marteen Heineken Regatta. Po powrocie do Europy, 10 maja załoga wyruszyła w podróż dookoła Europy, trwającą 13 dni. Zmęczeni, ale szczęśliwi, czerwony kadłub WindWhispera zacumował w marinie Ocean Live Park w Aarhus.

„Już od tygodnia jesteśmy w Aarhus trenując, zgrywając się z całym zespołem oraz przygotowując jacht do startu wyścigu portowego, a później szóstego etapu The Ocean Race. To dla nas bardzo ważny moment, ponieważ w teamie zaszły zmiany i dołączyła do nas czwórka nowych żeglarzy. Dwójka z nich – Daryl i Thomas, to prawdziwe legendy tego wyścigu, Kinga oraz Gemma to natomiast niezwykle zdolne debiutantki, które z The Ocean Race zmierzą się po raz pierwszy, ale obie mają już doświadczenie na Igrzyskach Olimpijskich. Z nowymi członkami zespołu nasz team stał się według mnie jeszcze silniejszy. Naszym celem jest walczyć i pokazać się z jak najlepszej strony zarówno podczas wyścigu portowego, jak i podczas szóstego etapu z Aarhus do Hagi”- podkreślił skipper.

Skipper polskiej załogi Pablo Arrarte jest pewny, że poświęcony okres przygotowań zostanie dobrze wykorzystany. Jego zespół tworzą doświadczeni zawodnicy, w tym m.in. Daryl Wislang – 42-letni Nowozelandczyk, który brał udział w 5 ostatnich edycjach The Ocean Race, zwyciężając w latach 2014-15 i 2017-18. Kinga Łoboda, która zadebiutowała na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku, Gemma Jones, która otarła się o podium w Rio de Janeiro w 2016 roku oraz Thomas Rouxel, który zajmował czołowe lokaty w regatach Transat. Stanisław Bajerski, członek załogi, który wziął udział w zwycięskim pierwszym etapie wyścigu, mówi, że ekipa jest przygotowana do osiągania wysokich wyników.

Pablo Arrarte ma pełne zaufanie do swojej załogi. Składa się ona bowiem z doświadczonych i wybitnych zawodników, w tym Daryl Wislang, który wygrał 5 edycji The Ocean Race, Kingi Łobody z 15. miejscem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio i Gemmy Jones, która w Rio de Janeiro była czwarta. Do tego dochodzi Thomas Rouxel, który w regatach Transat zajmował czołowe lokaty. Stanisław Bajerski dodaje, że załoga jest przygotowana do walki o najwyższe cele.

Zespół Pablo Arrarte składa się z wybitnych żeglarzy z wielkim doświadczeniem. Skipper jest przekonany, że poświęcony okres przygotowań pozwoli załodze wykorzystać swój potencjał. Stanisław Bajerski mówi, że załoga jest gotowa do wyzwania, które stawia przed nią The Ocean Race 2021-22.

Polska załoga, której przewodzi Pablo Arrarte, to doświadczeni żeglarze. W skład zespołu wchodzą m.in. Daryl Wislang, który pływał w 5 edycjach The Ocean Race, Kinga Łoboda z 15. miejscem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, Gemma Jones z czwartym miejscem w Rio de Janeiro oraz Thomas Rouxel z wysokimi lokatami w regatach Transat. Załoga jest przygotowana i zorientowana na najwyższe cele, a Stanisław Bajerski, który uczestniczył w zwycięskim pierwszym etapie wyścigu, potwierdza, że wykorzystano okres przygotowawczy.

„Trwa ostatnia faza przygotowań do startu. Nowi członkowie teamu wnieśli nową energię i wiedzę, co daje nam jeszcze większą motywację do działania i walki o zwycięstwo w The Ocean Race. Niedzielny, bardzo krótki i intensywny, wyścig portowy będzie dla nas szansą na sprawdzenie zgrania i taktyki po kilkumiesięcznej przerwie. Mogę obiecać, że damy z siebie wszystko, a Was zachęcam do kibicowania nam osobiście w Aarhus lub w internecie” – wyjaśnia Stanisław Bajerski.

4 czerwca w Aarhus odbędzie się wyścig portowy dla załóg klasy VO65, ostatni sprawdzian przed powrotem do pełnomorskiego ścigania. WindWhisper Racing Team ma znakomitą pozycję przed dwoma pozostałymi etapami (Aarhus-Haga-Genua), jednak nie można tego wyniku uznać za ostateczny. Największą przeszkodą dla polskiego zespołu będzie Team Jajo, skipper którego, Jelmer Van Beek, obiecuje nam zaciętą walkę do końca.

„Oczywiście polska łódka jest faworytem, ale wszystko się jeszcze może zdarzyć. Postaramy się pokrzyżować szyki WindWhisperowi” – mówi Holender.

Po pierwszym etapie zmagań w The Ocean Race VO65 Sprint Cup WindWhisper Racing Team z Polski zajmuje pierwsze miejsce z 6 punktami. Niderlandzki Team JAJO zdobył 5 punktów, a drużyna Austrian Ocean Racing powered by Team Genova z Austrii – 4 punkty. Meksykański Viva México zdobył 2 punkty, a Trifork – Mirpuri Foundation Racing Team z Danii – 0 punktów. Litewski Ambersail 2 wycofał się z regat.

Skład WindWhisper Racing Team na drugi etap zmagań w The Ocean Race VO65 Sprint Cup zostanie ogłoszony wkrótce.

WindWhisper, wyposażony w 12-osobową załogę, rusza w niezwykłą podróż. Na pokładzie znajdują się Pablo Arrarte – skipper, Aksel Magdahl – nawigator, a także Kinga Łoboda, Arianne van de Loosdrecht, Marcin Sutkowski, Stanisław Bajerski, Kacper Gwóźdź, Mateusz Gwóźdź, Szymon Cierzan, Gemma Jones, Thomas Rouxel oraz Tomasz Piotrowski – reporter pokładowy.

WindWhisper Racing Team to wyjątkowy zespół, który wyruszył na historyczny start w The Ocean Race, a jego wsparcie jest zasługą wyjątkowych firm: Bumech SA, WindWhisper, CISE, KHG Invest, Helly Hansen i AWL Grip. Wszystkie osiągnięcia zespołu są możliwe dzięki banderze Yacht Klubu Polski Gdynia.

Zapraszamy do śledzenia naszych profili na Facebooku i Instagramie oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej – www.teamwindwhisper.com. Znajdziecie tam wszystkie najnowsze informacje dotyczące naszego teamu żeglarskiego WindWhisper Racing Team!


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *