Zapraszamy na niezwykły koncert ukraińskiego duetu Misha Kalinin i Roksana Smirnova w ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions”, który odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia o godzinie 20:30 w warszawskim klubie Jassmine.

Muzyka duetu to kompozycja pełna kontrastujących elementów, w której zespalają się impresjonistyczne brzmienia, improwizacje, rytmiczne struktury i dźwięki rozmywające się w ciszy. Ich dialogi tworzą niezwykłe kompozycje, które przenoszą słuchaczy w zupełnie nowe światy wyobraźni.

„W ramach najnowszego projektu Fundacji Warsaw Live Sessions odbyło się już 6 koncertów, a w tym roku przed nami jeszcze 12 autorskich występów. Najbliższa niedziela w Jassmine zapowiada się jednak bardzo ciekawie. Wystąpi bowiem dla państwa zespół z Ukrainy, jako jedyny zespół złożony w całości z zagranicznych muzyków, w ramach tegorocznej edycji. Ich muzyka to połączenie gitary elektrycznej i akustycznego pianina, co tworzy bardzo unikalne brzmienie” – mówi o zespole Jakub Krzeszowski, twórca JAZZ PO POLSKU.

Fundacja JAZZ PO POLSKU zaprasza na najnowszy projekt o nazwie „Warsaw Live Sessions”. Przez najbliższe 5 lat, czyli do końca 2025 roku, odbędzie się tam aż 50 koncertów, w których wezmą udział polscy artyści jazzowi, a także goście z zagranicy, wśród nich takie sławy jak Mike Stern, Freddie Hendrix, Misha Kalinin i Roksana Smirnova. Koncerty odbywać się będą w niedzielne wieczory w klubie Jassmine w Warszawie przy ul. Wilczej 73. Każdy, kto chce, może śledzić cykl koncertów na stronie www.jazzpopolsku.pl. Następne koncerty odbędą się 14.05, 11.06 i 18.06, w wykonaniu odpowiednio Paweł Kaczmarczyk Trio, Siemia Ziemia oraz Sebastian Zawadzki Trio.

Fundacja JAZZ PO POLSKU jest wyjątkowym organizatorem projektu „Warsaw Live Sessions”, który cieszy się wsparciem finansowym ze strony Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Partnerami wspierającymi realizację tego projektu są: Jassmine oraz Fundacja Instytut Dyplomacji Gospodarczej.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *