„Naszą akcją chcemy zachęcić wszystkich do aktywności fizycznej, która odgrywa niezwykle istotną rolę w profilaktyce wielu często występujących i groźnych schorzeń, takich jak m.in. udaru mózgu czy choroby serca – mówi dr hab. n. med. Mariusz Baumgart, prof. UMK ze Stowarzyszenia Udarowcy – Liczy się wsparcie! – Regularny wysiłek fizyczny powinien być jednym z najważniejszych nawyków, które powinniśmy kształtować od najmłodszych lat. Jednocześnie na ruch nigdy nie jest za późno i warto znaleźć najlepszą dyscyplinę sportową dla siebie, bez względu na to w jakim jesteśmy wieku”.

Tym razem akcja stowarzyszenia odbywa się w formie rekreacyjnego przejazdu rowerowego, gdyż jazda na rowerze to jedna z najbardziej przystępnych i popularnych aktywności sportowych.

„Do wspólnego przejazdu zapraszamy wszystkich – i młodsze, i starsze osoby. Pamiętajmy, że udar mózgu to choroba, która może dotknąć każdego, bez względu na wiek – zwraca uwagę dr Sebastian Szyper ze Stowarzyszenia Udarowcy – Liczy się wsparcie! – Dlatego nasze stowarzyszenie prowadzi międzypokoleniową edukację na temat tego, czym jest to schorzenie, jak je rozpoznać i reagować w sytuacji jego wystąpienia oraz co może się do niego przyczyniać i jak zapobiegać udarowi mózgu”.

W Polsce rocznie odnotowuje się ok. 80-90 tys. zachorowań na udar mózgu i chociaż świadomość tego zagrożenia jest coraz większa, to liczba chorych nie maleje.

Informacje logistyczne

Zapraszamy na wspólny przejazd ulicami Bydgoszczy. Rekreacyjny przejazd rowerowy odbędzie się na trasie Plac Wolności Bydgoszcz – plac przy ul. J. Styki – Fordon. Wyruszymy z Placu Wolności o godz.11:00 i spokojnym tempem przejedziemy przez miasto w kierunku placu przy ul. J. Styki – Fordon. Dla wszystkich osób, które zarejestrują się w terminie do 13.05.2022 i ukończą przejazd, mamy przygotowane koszulki wraz z numerami startowymi oraz nagrody i upominki. Czekamy na Was w sobotę – ruszajmy się i chrońmy się przed udarem mózgu! Dochód z akcji przeznaczony jest na wsparcie osób po udarze mózgu.

Jak wziąć udział?

1.Wejdź na stronę www.udarowcy-edpu.pl;
2. Zarejestruj się, każdy uczestnik jednorazowo wpłaca opłatę startową przeznaczoną na leczenie osób niepełnosprawnych po udarze mózgu;
3. Numer rejestracji oraz dowód osobisty lub potwierdzenie e-mail będzie potrzebny do odbioru koszulki i numerka startowego w dniu przejazdu;
4. Zaczynamy w dniu 14 maja na Placu Wolności w Bydgoszczy od godz.9:00, a przejazd od godz.11:00;
5. Liczba uczestników ograniczona – maks. 400 rowerzystów. Regulamin dostępny na www.udarowcy-edpu.pl;
6. Możliwość uczestnictwa po wcześniejszej rejestracji internetowej.

KONTAKT:
Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się wsparcie!
www.udarowcy.com.pl
dr Sebastian Szyper
tel. kom. +48 693-619-141
prof. Mariusz Baumgart
tel. kom. +48 502-480-167

Źródło informacji: Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się wsparcie!


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *