W listopadzie i grudniu 2021 roku CentrumRowerowe.pl, należące do spółki Dadelo S.A., przeprowadziło badanie „Treningi na trenażerze – nawyki i przekonania”, w którym poproszono o wypełnienie opracowanej wcześniej ankiety 1226 miłośników kolarstwa. Ankietowani wypowiedzieli się między inny na temat tego, jakie jest ich podejście do trenażerów oraz jak zmieniły się ich treningi. Badania były odpowiedzią na pewne utrzymujące się tendencje, które firma obserwuje na rynku od dłuższego czasu:

„W okresie przed pandemią (lata 2017-2019) 90% sprzedaży trenażerów przypadało na okres późno jesienny i zimowy. Ograniczenia związane z aktywnością fizyczną na początku pandemii spowodowały znaczące wydłużenie „sezonu trenażerowego”. Duża liczba użytkowników zamkniętych centrów fitness przełączyła się na aktywność domową. Ten trend utrzymywał się w kolejnych miesiącach. Spowodowało to znaczne wydłużenie sezonu i zmianę struktury sprzedaży” – komentuje Jacek Zieziulewicz, dyrektor handlowy i członek zarządu Dadelo S.A.

Wygoda użytkowania oraz nowinki technologiczne zachęcające do działania

Jak pokazały badania przeprowadzone przez CentrumRowerweo.pl nie tylko Covid-19 sprawił, że zainteresowanie trenażerami gwałtownie wzrosło. Przyczynił się do tego także rozwój nowoczesnych technologii. Producenci prześcigają się w innowacjach. Popularne interaktywne modele mają niewiele wspólnego z prostymi rolkami pozwalającymi jedynie na monotonne kręcenie nogami, nielubiane przez kolarzy chomikowanie. Możliwość połączenia urządzenia z aplikacją treningową sprawia, że domowy trening może gwarantować niesamowite emocje, dzięki realistycznej symulacji jazdy i możliwości rywalizowania online z innymi użytkownikowi poprzez aplikacje takie jak np. Zwift.

Rosnąca popularność trenażerów wpłynęła na ożywienie tego segmentu rynku rowerowego. Nieustannie poszerza się oferta około trenażerowa. Nowe akcesoria i dodatki, takie jak specjalne maty czy podnośniki, które mają symulować wzniesienia, sprawiają, że jazda jest coraz bardziej realistyczna i satysfakcjonująca. Nowością jest również specjalistyczna odzież, zapewniająca komfort podczas wyciskających siódme poty treningów w czterech ścianach. Co więcej od jakiegoś czasu miłośnicy tej formy aktywności mają możliwość sprawdzenia swoich sił w oficjalnych międzynarodowych zawodach.

Więcej informacji na temat zmian na rynku trenażerów oraz opinii użytkowników tych urządzeń znaleźć można w badaniach „Trening na trenażerze – nawyki i przekonania”, które opublikowane zostały na Biurze Prasowym Dadelo S.A.

Dadelo S.A.

Spółka Dadelo S.A. specjalizuje się w sprzedaży rowerów, akcesoriów i części rowerowych. Platformę CnetrumRowerowe.pl, przez którą prowadzona jest dystrybucja, codziennie odwiedza tysiące osób. Pracownicy Spółki to nie tylko specjaliści w swoich dziedzinach, ale również pasjonaci kolarstwa, którzy o rowerach wiedza wszystko. Poza sprzedażą jak najszerszej oferty produktów, Dadelo stara się również codziennie edukować i pomagać w zakresie rowerowej wiedzy.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: pr@dadelo.pl

Źródło informacji: Dadelo S.A.

 


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *