W tym roku odbędzie się ponad 30 koncertów, m.in. recitale fortepianowe w wykonaniu mistrzów fortepianu – w tym Bruce’a Liu, zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego w 2021 roku. Światowej sławy orkiestry i kameralistów usłyszymy aż w 16 koncertach, nie zabraknie także muzyki wokalnej: wybitni soliści wystąpią z recitalami, zaś gratką dla miłośników opery będzie koncertowe wykonanie „Un giorno di regno, ossia il finto” Stanislao Giuseppe Verdiego. Szczegółowy program Festiwalu znajduje się tutaj.

Większość koncertów Festiwalu będzie dostępna w bezpłatnym streamingu na kanale Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na YouTube. Wybranych koncertów będzie można posłuchać także za pośrednictwem transmisji w Programie 2 Polskiego Radia.

Bilety na koncerty Festiwalu „Chopin i jego Europa” można już zakupić online na stronie www.bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Chopina w Warszawie (wt. – niedz. 11:00-19:00).

Więcej informacji na temat sprzedaży biletów: tel. (+48 22) 44 16 251/252 oraz bilety.festiwal@nifc.pl.

Organizatorem 18. Festiwalu „Chopin i jego Europa” jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, a dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Stanisław Leszczyński.

Źródło informacji: NIFC

 


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *