Jako społeczeństwo, młodsze pokolenia są coraz bardziej zaangażowane w zdrowie swoich zębów. Raport Medicover Stomatologia wykazał, że milenialsi i pokolenie Z są bardziej skłonni do wykonywania profilaktyki stomatologicznej oraz innych zabiegów poprawiających estetykę zębów, co zapowiada, że za kilka lat Polacy będą szerzej i zdrowiej się uśmiechać.

BGI Genomics pragnie podkreślić swoją współpracę z firmą Zentya, która dostarcza pacjentom na Słowacji najnowsze technologie genetyczne badań przesiewowych, w tym test COLOTECTTM 1.0. Pracownicy Zentya są wysoce zaangażowani w dostarczanie pacjentom diagnostyki i leczenia, które może być wdrożone w odpowiednim czasie.

COLOTECT™ to jeden z pierwszych dostępnych na Słowacji testów DNA pozwalających na diagnostykę raka jelita grubego i zmian przednowotworowych, bez konieczności inwazyjnej procedury. Technologia oparta jest na metylo-specyficznym teście PCR z wykorzystaniem metody multipleksowej, by wykryć patologiczne biomarkery raka jelita grubego poprzez analizę metylacji DNA próbek kału.

Wyjątkowi goście – dr Martin Huroka (główny specjalista ds. gastroenterologii, Ministerstwo Zdrowia), dr Lucia Starovecká Copák (specjalistka genetyki medycznej) oraz dr Jozef Dolinský (onkolog kliniczny) – udzielali swoich komentarzy na premierze produktu, która odbyła się w Bratysławie na Słowacji.

„Ryzyko zachorowania na raka jelita grubego wzrasta znacząco po ukończeniu 50. roku życia lub w przypadku zachorowań wśród członków rodziny. Raka jelita grubego można w 100% uniknąć, a ludzie nie muszą umierać z powodu zachorowania na raka jelita dzięki regularnym badaniom profilaktycznym” – stwierdził dr Huroka.

Doktor Martin Huroka podkreślił, że osoby o podwyższonym ryzyku zachorowania na raka jelita grubego powinny szczególnie uważnie obserwować swój stan zdrowia i regularnie wykonywać badania diagnostyczne w celu wczesnego wykrycia ewentualnych zmian.

Regularne badania diagnostyczne oraz szybka reakcja na zmiany zdrowotne są niezwykle istotne dla wykrycia raka jelita grubego we wczesnym stadium. Wczesne wykrycie jest kluczowe, aby zwiększyć szanse przeżycia i leczenia tego typu nowotworu.

Dr. Martin Huroka zaznaczył, że wiek, historia rodzinna oraz wczesne wykrycie i leczenie są kluczowymi czynnikami w profilaktyce i leczeniu raka jelita grubego.

Badania epidemiologiczne pokazują, że osoby o podwyższonym ryzyku zachorowania powinny zwrócić szczególną uwagę na swój stan zdrowia i wykonywać regularne badania diagnostyczne. Dzięki temu są w stanie wykryć ewentualne zmiany wcześnie i odpowiednio szybko reagować.

Wiek i czynniki genetyczne są istotnymi czynnikami zwiększającymi ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. Aby zapobiec temu nowotworowi, należy obserwować swój stan zdrowia i wykonywać regularne badania diagnostyczne.

Dr. Martin Huroka zwraca uwagę, że jednym z najważniejszych aspektów profilaktyki jest wykrycie nowotworu we wczesnym stadium, co jest możliwe w wyniku regularnych badań i obserwacji stanu zdrowia. Im szybciej rozpoznana zostanie choroba, tym większe są szanse na skuteczne leczenie.

Genetyka, wiek oraz szybkie wykrycie i leczenie są najważniejszymi czynnikami w profilaktyce i leczeniu raka jelita grubego. Doktor Martin Huroka zaznacza, że regularne badania diagnostyczne oraz obserwacja stanu zdrowia są niezbędne, aby wcześnie wykryć i leczyć ten typ nowotworu.

Badania wykazują, że wszyscy powinniśmy być świadomi swojego ryzyka zachorowania na raka jelita grubego i regularnie badać się, aby wykryć ewentualne zmiany we wczesnym stadium. Im szybciej zostanie wykryty rak jelita grubego, tym większa szansa na skuteczną terapię.

„Przy wczesnej diagnozie, na etapie, gdy zmiany nie są jeszcze rozsiane, wskaźnik pięcioletniego przeżycia pacjentów wynosi aż 90%. Jednak wskaźnik ten znacznie spada do poziomu zaledwie 10-15% w przypadku zaawansowanego stadium choroby obejmującego przerzuty. Pod względem ekonomicznym koszty leczenia choroby zdiagnozowanej na wczesnym etapie są znaczenie niższe niż w przypadku raka w zaawansowanym stadium rozwoju” – powiedział dr Dolinský.

„Czułość testu pod względem wykrycia raka jelita grubego wynosi 88%, przy czym swoistość testu, wskazująca na zdolność identyfikacji pacjentów bez nowotworu jelita grubego, wynosi 92%. Należy podkreślić, że czułość testu pod względem wykrywania gruczolaków w zaawansowanym stadium rozwoju wynosi 46%, co jest ważne z punktu widzenia wczesnego wykrycia raka jelita grubego” – zauważyła dr Lucia Starovecká Copák.

1. Test COLOTECT™ 1.0 dostępny jest na Słowacji, co umożliwia wygodne przeprowadzenie badań przesiewowych w celu wykrycia choroby.

2. Test COLOTECT™ 1.0 posiada oznaczenie CE i jest dostępny w ponad 20 krajach Europy Południowo-Wschodniej, wśród których są Słowacja, Węgry, Polska, Rumunia, Portugalia i wiele innych.

3. Test COLOTECT™ 1.0 oferuje wygodny i łatwy dostęp do badań przesiewowych na Słowacji, dzięki czemu można szybko zdiagnozować różne choroby.

4. Test COLOTECT™ 1.0 został zatwierdzony przez CE i dostępny jest w wielu krajach Europy Południowo-Wschodniej, w tym na Słowacji, Węgrzech, Polsce, Rumunii, Portugalii i innych.

Jeśli potrzebujesz informacji na temat dostępności testu na Słowacji, skontaktuj się z www.colotect.sk. Natomiast informacje o dostępności w innych krajach uzyskasz, wysyłając wiadomość na adres info@bgi.com.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *