WATYKAN, 11 kwietnia 2022 r. /PRNewswire/ — W Watykanie odbyła się specjalna projekcja filmu dokumentalnego „With This Light” („Z tym światłem”) w reżyserii Nicole Bernardi-Reis i Laury Bermúdez dla dostojników i zaproszonych gości, z udziałem papieża Franciszka. Jessica Sarowitz spotkała się z Jego Świątobliwością, aby porozmawiać o wyjątkowym dziedzictwie bohaterki filmu wyprodukowanego przez Miraflores Films ‒ siostry Maríi Rosy Leggol.

Rozmowa z papieżem dotyczyła inspirującej pracy siostry Maríi Rosy Leggol, która w ciągu swojej siedemdziesięcioletniej posługi w zakonie franciszkańskim pomogła ponad 87 tysiącom honduraskich dzieci wyjść z ubóstwa i przemocy. W rozmowie podkreślono również, że historię i dzieło jej życia warto ukazywać także poza Hondurasem.

Wśród gości zaproszonych na prywatny pokaz filmu w Instytucie Patrystycznym Augustinianum znaleźli się przedstawiciele międzynarodowej i lokalnej prasy, członkowie zakonów, ambasadorowie Hondurasu, Panamy, Meksyku, Kuby, Salwadoru i Brazylii przy Stolicy Apostolskiej, sekretarz generalny Najwyższego Sądu Kasacyjnego we Włoszech oraz inni dostojnicy.

Producentka wykonawcza Jessica Sarowitz powiedziała, zwracając się w imieniu ekipy filmowej:

„Możliwość wyświetlenia filmu >>With This Light<< przed publicznością z udziałem Jego Świątobliwości była dla nas zaszczytem. Życie jednej osoby może inspirować i uczyć innych, czego przykładem jest siostra María Rosa, która zainspirowała wiele osób należących do honduraskiej społeczności. Dlatego też jesteśmy ogromnie wdzięczni, że możemy podzielić się jej historią z szerszą publicznością”.

Projekcja odbyła się we współpracy z L’Osservatore Romano (wydanie hiszpańskie), oficjalną gazetą Watykanu, oraz Ambasadą Hondurasu przy Stolicy Apostolskiej.

Miraflores Films

Miraflores Films jest spółką medialną, której misją jest ukazywanie inspirujących kobiet poprzez wysokiej jakości filmy dokumentalne i tworzenie przestrzeni dla osób wykluczonych z głównego nurtu narracji ‒ tak, aby ich historie mogły zostać dostrzeżone i usłyszane. Dzieląc się nieopowiedzianymi wcześniej historiami o niezwykłym życiu i harcie ducha, Miraflores Films tworzy autentyczne więzi z różnorodnym gronem odbiorców, dając im narzędzia, dzięki którym mogą stać się aktywnie zaangażowanymi obywatelami. Ukierunkowana i dynamiczna dystrybucja projektów Miraflores inspiruje innych do tego, by kierowali się empatią i napędzali zmiany w obrębie własnych społeczności.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1783517/Picture1.jpg

Źródło: Miraflores Films

KONTAKT:

Wolf Kasteler Public Relations

Omar Gonzales

e-mail: omarg@wk-pr.com

Źródło informacji: PR Newswire

 


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *