– Jaką wartością są wolontariusze? Gdybym powiedział, że dodaną, to byłby to truizm. To wartość sama w sobie. Jesteśmy silni jako powiat, bo mamy tak wspaniałych ludzi wokół nas. Dzisiaj nagradzamy najlepszych z najlepszych, ale osób niosących pomoc innym, poświęcających swój czas i swoje serce potrzebującym jest u nas znacznie więcej – zapewnił starosta.

W gronie 27 nagrodzonych osób znaleźli się przedstawiciele różnych środowisk artyści, seniorzy, przyszli studenci czy licealiści. Jak zgodnie podkreślali dzielenie się z innymi swoimi umiejętnościami, doświadczeniem i wiedzą daje im mnóstwo satysfakcji i zadowolenia.  Jedną z najmłodszych laureatek była Wiktoria Sikora ze Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym im. Św. Antoniego w Mosinie. – Cieszę się, że doceniono to, co robię. Czy wolontariat jest popularny wśród młodzieży? Odnoszę wrażenie, że tak, zwłaszcza w szkołach. Moi rówieśnicy zapraszają się nawzajem do różnych organizacji, by w ten sposób pomagać innym – powiedziała wolontariuszka, która tak jak i inni nagrodzeni, otrzymała statuetkę wykonaną przez Katarzynę Malinowską z Kicina.

Jak przyznaje Małgorzata Halber, przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Rady Powiatu w Poznaniu, Gala Wolontariatu to symbol naszej wdzięczności.

–  I bardzo się cieszę, że po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią ponownie możemy się spotkać – dodała M.Halber.
Dla wszystkich gości wystąpili aktorzy z Teatru Muzycznego w Poznaniu, Joanna Rybka-Sołtysiak, Agnieszka Wawrzyniak i Włodzimierz Kalemba, którym akompaniował Radosław Mateja.

Pełna lista osób wyróżnionych w tym roku na www.powiat.poznan.pl


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *