PLYMOUTH MEETING, Stan Pensylwania, 10 października 2022 r. /PRNewswire/ — Organizacja National Comprehensive Cancer Network® (NCCN®) przedstawiła dziś zaktualizowane narzędzie pn. Termometr dystresu NCCN, dostępne w ponad 70 językach, które pomoże ludziom na całym świecie zidentyfikować i odnieść się do czynników wywołujących stres o charakterze psychospołecznym, które mogą wystąpić w związku z chorobą nowotworową, jej objawami i leczeniem. Ogłoszenie to zbiega się z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego – ogólnoświatowej inicjatywy na rzecz podnoszenia świadomości w kwestii globalnych potrzeb i zasobów związanych ze zdrowiem psychicznym.

„Termometr dystresu NCCN od 1997 r. pomaga unormować i zainicjować podczas standardowej wizyty rozmowę na temat niepokoju odczuwanego przez pacjenta onkologicznego – powiedziała lek. med. Michelle Riba z ośrodka onkologicznego Rogel Cancer Center przy Uniwersytecie Stanu Michigan, przewodnicząca panelu Praktycznych Wytycznych Klinicznych NCCN w Onkologii (NCCN Guidelines®) z zakresu zarządzania niepokojem u pacjenta. – Ostatnio zaktualizowaliśmy darmowy, jednostronicowy formularz w taki sposób, aby stał się jeszcze bardziej przyjazny dla użytkownika i zawierał wszystkie informacje. Badanie poziomu odczuwanego niepokoju powinno stanowić rutynowy element opieki onkologicznej, stosowany u wszystkich pacjentów i w każdym miejscu. Poprzez uczynienie tego darmowego narzędzia jeszcze łatwiejszym w zrozumieniu i zastosowaniu, jak również bardziej dostępnym, mamy nadzieję, że wszyscy pacjenci onkologiczni otrzymają wsparcie, którego potrzebują, aby osiągnąć najlepsze możliwe wyniki leczenia”.

Narzędzie obejmuje prostą skalę służącą do określania stopnia niepokoju, jakiego doświadcza pacjent. Zawiera ono również przejrzystą listę kontrolną obaw dotyczących różnych sfer życia, w tym sfery:

  • fizycznej;
  • emocjonalnej;
  • praktycznej;
  • społecznej;
  • duchowej/religijnej.

Oprócz jednostronicowej listy problemów i termometru dystresu NCCN narzędzie zawiera także pełne wytyczne NCCN Guidelines® z zakresu zarządzania niepokojem obejmujące oparte na dowodach rekomendacje ekspertów przeznaczone dla osób świadczących usługi opieki medycznej. Opracowano także wytyczne dla pacjentów – NCCN Guidelines for Patients®: Niepokój podczas opieki onkologicznej zawierające analogiczne informacje w przystępnej formie, które ułatwiają pacjentom i osobom sprawującym nad nimi opiekę współuczestniczenie w procesie decyzyjnym.

Zaktualizowane tłumaczenia termometru dystresu NCCN wpisują się w nieustanne starania podejmowane przez NCCN, aby wytyczne NCCN i związane z nimi zasoby kliniczne były łatwiej dostępne dla osób, które nie posługują się językiem angielskim. Oprócz oryginalnej wersji anglojęzycznej narzędzie jest obecnie dostępne także w następujących językach:

PR Newswire/National Comprehensive Cancer Network

* Oznacza, że termometr dystresu został opublikowany w wielu wersjach językowych.

„Przy okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego i każdego innego dnia pragniemy podkreślać, że uwzględnianie problemu cierpienia emocjonalnego stanowi kluczowy element opieki nad pacjentem – powiedział lek. med. Robert W. Carlson, dyrektor generalny NCCN. – Mamy nadzieję, że nasza praca pomoże zmniejszyć piętno lub obciążenie, ułatwiając tak ważne rozmowy na tematy związane z dobrostanem emocjonalnym”.

Niezależni badacze opublikowali niedawno na łamach Psycho-Oncology badanie analizujące 39 recenzowanych artykułów poświęconych weryfikacji zastosowania termometru dystresu NCCN w 25 krajach. Stwierdzili oni, że „narzędzie okazało się skutecznym środkiem ułatwiającym zainicjowanie rozmowy”.

Termometr dystresu NCCN przetłumaczony na szereg języków można znaleźć pod linkiem: NCCN.org/distress-thermometer-translations.

Odwiedź NCCN.org/global, aby dowiedzieć się więcej na temat darmowych zasobów z zakresu opieki onkologicznej, dostępnych w poszczególnych regionach i językach oraz dołącz do dyskusji online, posługując się hashtagiem #NCCNGlobal.

National Comprehensive Cancer Network

National Comprehensive Cancer Network® (NCCN®) to sojusz not-for-profit obejmujący czołowe ośrodki onkologiczne, zaangażowany w działania obejmujące opiekę nad pacjentami, badania i edukację. NCCN ma na celu polepszanie standardów jakości, skuteczności, sprawiedliwości i dostępu do opieki onkologicznej, aby odmieniać na lepsze życie wszystkich pacjentów. Odwiedź stronę NCCN.org, aby uzyskać więcej informacji na temat Wytycznych Praktyki Klinicznej w Onkologii NCCN (NCCN Guidelines®) i innych inicjatyw. Obserwuj NCCN na Facebooku @NCCNorg, Instagramie @NCCNorg i Twitterze .

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1913527/2022_Distress_Thermometer_horizontal.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/441768/NCCN_Logo.jpg

Źródło: National Comprehensive Cancer Network

KONTAKT:

Rachel Darwin

tel. 267-622-6624

e-mail: darwin@nccn.org

Źródło informacji: PR Newswire

 


Źródło: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *