Pleszewskie Kino Hel przechodzi nieustanne metamorfozy – od digitalizacji, remontu sali kinowej, cyfryzacji sprzedaży biletów, po najnowszą – przebudowę holu. Na tę ostatnią inwestycję udało się samorządowi pozyskać dofinansowanie od marszałka województwa wielkopolskiego w ramach programu „Kulisy kultury”. Program ma podnieść atrakcyjność i funkcjonalność instytucji, które służą prezentowaniu kultury artystycznej, koncertów, spektakli, czy spotkań ze sztuką.

I tak też będzie w przypadku pleszewskiego kina, bo 90 tys. zł dotacji zostanie przeznaczonych na przebudowę holu. Zmieni się lokalizacja toalet, pomieszczeń socjalnych i obszaru strefy obsługi widza. Samo wejście do kina będzie przeniesione na boczną stronę budynku. Całość ma kosztować ok. 440 tys. zł, co z kolei jest wstępem do drugiego etapu remontu –  stworzeniu kinowej kawiarni. – Brakuje takiego klimatycznego miejsca w mieście, co jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Planujemy tę część gastronomiczną w przyszłości wydzierżawić, aby kawiarnię mógł prowadzić podmiot prywatny – mówi Przemysław Marciniak, dyrektor Domu Kultury w Pleszewie, któremu kino podlega.

Podczas remontu nie przewiduje się wyłączenia kina z funkcjonowania, co cieszy widzów. Małe pleszewskie kino ma 150 miejsc, ale rocznie korzysta z niego ok. 30 tys. widzów (dane sprzed pandemii). Kino skutecznie konkuruje z multipleksami w zakresie repertuaru. Choć funkcjonuje tylko cztery dni w tygodniu, na ekranie pojawiają się premiery filmów i najnowsze zagraniczne produkcje.  


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *