„Przed pacjentami z osteoporozą i zespołem nerczycowym stanęło widmo braku dostępu do kluczowego w ich leczeniu produktu. Postanowiliśmy więc odpowiedzieć na apel Ministerstwa Zdrowia i rozpocząć negocjacje w sprawie przejęcia po poprzednim producencie produkcji leku, dzięki czemu pojawia się szansa, że mógłby być on znowu dostępny we wszystkich aptekach w Polsce” – powiedziała Barbara Misiewicz-Jagielak w rozmowie z Polską Agencją Prasową w czasie XXXI Forum Ekonomicznego, odbywającego się od 6 do 8 września w Karpaczu.

„Decyzja Polpharmy wynika z misji i naszego poczucia odpowiedzialności jako polskiej firmy towarzyszącej pacjentom od 1935 roku. Przez wszystkie dekady zawsze kierowaliśmy się potrzebami polskich pacjentów. Dlatego nie mogliśmy biernie przyglądać się dramatycznej sytuacji chorych cierpiących na osteoporozę — decyzję o pilnym podjęciu negocjacji w sprawie wznowienia produkcji leku podjęliśmy bez zbędnej zwłoki” – zaznacza Barbara Misiewicz-Jagielak.

Polpharma jest liderem polskiego rynku farmaceutycznego i jednym z wiodących producentów leków w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie wchodzi w skład silnej międzynarodowej grupy farmaceutycznej, oferującej nowoczesne leki, substancje oraz innowacyjne rozwiązania dla pacjentów i partnerów biznesowych z całego świata. Już co ósme opakowanie leku w polskich aptekach i co trzecie w szpitalach pochodzi z Polpharmy.

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *