Z niecierpliwością oczekiwano na ostatnią, 10. edycję Światowego Forum ds. Nikotyny, która odbyła się w Warszawie. Uczestnicy dyskutowali na temat ograniczenia szkód związanych z paleniem tytoniu, wykorzystując do tego przepisy, doniesienia i doświadczenia z ostatnich lat. Forum to dotyczyło także tego, co nas czeka w perspektywie następnej dekady.

Chociaż palenie tytoniu zabija osiem milionów osób każdego roku, a miliard ludzi na świecie jest uzależnionych od nikotyny, to wielu ekspertów uważa, że alternatywne produkty nikotynowe stanowią mniejsze zagrożenie dla zdrowia niż tradycyjne papierosy i mogą pomóc w wyjściu z nałogu.

Alternatywy dla palenia takie jak waporyzatory nikotynowe, snus szwedzki, woreczki nikotynowe i podgrzewane wyroby tytoniowe są znacznie bezpieczniejsze niż palenie. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie szkód zdrowotnych związanych z paleniem, co jest zgodne z ideą >>redukcji szkód tytoniowych<<. Organizatorzy forum wspomnieli o tym w swoim materiale prasowym.

Eksperci podkreślili, że produkty zastępujące papierosy są znacznie bezpieczniejsze niż tradycyjne palenie tytoniu, co potwierdzają międzynarodowe badania.

W 2014 roku wybuchła prawdziwa eksplozja optymizmu. To wtedy narodziło się Forum, założone przez profesora Gerry’ego Stimsona, w celu spotykania się ekspertów.

„Mieliśmy wtedy nadzieję, że przy wykorzystaniu bezpieczniejszych produktów nikotynowych, uchronimy miliony ludzi przed przedwczesną śmiercią związaną z paleniem – powiedział Stimson. – Ta nadzieja pozostaje nadal silna.”

Światowa Organizacja Zdrowia mocno podkreśla, że tytoń w wersji podgrzewanej (HTP) zawiera toksyczne związki chemiczne, które wywołują raka i są szkodliwe dla zdrowia. Wyroby zawierające płynne składniki, zgodnie z wynikami badań, również są szkodliwe dla zdrowia.

ENDS i ENNDS, znane powszechnie jako e-papierosy, są niewątpliwie szkodliwe dla zdrowia i mogą stanowić poważne zagrożenie. Aby ocenić potencjalny długoterminowy wpływ na zdrowie, który może mieć używanie tych produktów, konieczne są dalsze badania. Takie badania należy wykonać, abyśmy mogli zrozumieć pełny wpływ używania HTP i/lub e-papierosów na zdrowie długoterminowo.

Forum ds. Nikotyny, która odbywała się od 21 do 24 czerwca br. w Warszawie, zgromadziła znamienitych gości ze wszystkich kontynentów, wśród nich producentów, dystrybutorów, konsumentów, regulatorów, parlamentarzystów, producentów i naukowców. Podczas spotkania uczestnicy wzięli udział w panelach dyskusyjnych, warsztatach i sesjach, których wiodącym tematem była walka ze skutkami palenia tytoniu.

Choć w krajach o wyższym poziomie dochodu można zaobserwować znaczną zmianę postrzegania palenia tytoniu, w krajach o niskim poziomie dochodu nadal występuje wielka luka w dostępie do informacji i wsparcia dla osób uzależnionych od tytoniu. 80% z nich to osoby żyjące w krajach mniej zamożnych, które mają ograniczony dostęp do alternatywnych produktów nikotynowych.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *