Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy zacząć jeździć rowerem do pracy, to mamy dla Ciebie propozycję. Dołącz do zabawy o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski” poprzez pobranie bezpłatnej aplikacji „Aktywne miasta” i wybierz Świdnicę, gdzie przez cały czerwiec można zbierać kilometry na rowerze.

Aplikacja „Aktywne Miasta dla Świdnicy” prowadzi oficjalny trening do czerwcowej rywalizacji, który trwa do 21 maja. Obecnie w aplikacji działa kilkadziesiąt grup, w tym również firmy, które zbierają kilometry dla miasta. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone pucharem „Aktywnej świdnickiej firmy”. W poprzednim roku statuetki trafiły do: Wagony Świdnica (29 105,64 km), AAM Driveline Świdnica (18 956,57 km) oraz IMP COMFORT Świdnica (17 487,78 km).

Zapraszamy do utworzenia własnej grupy firmowej, w której pracownicy będą rywalizować w zbieraniu kilometrów rowerowych. Aplikacja automatycznie będzie prowadzić ranking przejechanych kilometrów pracowników w ramach ich grup. Można wykorzystać to do wewnętrznej rywalizacji i nagradzania najbardziej aktywnych pracowników podczas miejskiego podsumowania rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Liczymy, że to będzie dodatkową motywacją dla pracowników, aby korzystali z roweru jako środka transportu do pracy – zachęca Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Akcja „Rowerem do Pracy” ma na celu zmianę nawyków transportowych i zachęcenie pracowników firm z siedzibą w Świdnicy do korzystania z roweru jako środka transportu do pracy. Wybierając rower, unikamy korków i często skracamy czas dojazdu, a także dbamy o środowisko. Dodatkowo, korzystanie z roweru przynosi wymierne korzyści zdrowotne dla każdego uczestnika.

W ubiegłym roku w zabawie dla Świdnicy wzięło udział 1400 uczestników, którzy tworzyli 54 grupy reprezentujące szkoły, kluby sportowe, instytucje, firmy i inne. Razem przebyliśmy 323 448 kilometrów (w porównaniu do 146 943 km rok wcześniej), co oznacza wzrost o 120%! Dzięki temu Świdnica zajęła bardzo dobre 5. miejsce spośród 62 miast prezydenckich biorących udział w rywalizacji.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *