Święta Bożego Narodzenia to wspaniały okres, w którym w powietrzu unosi się wyjątkowa atmosfera przesycona magią, ciepłem i miłością. Nie ma nic przyjemniejszego niż spędzenie tych długich, zimowych wieczorów z kubkiem gorącego kakao i przy pięknej bajce świątecznej. Co chętnie obejrzą młodzi widzowie?

Piękne filmy świąteczne dla dzieci

Po długich przygotowaniach do świąt, a także w trakcie samej Gwiazdki, kiedy prezenty są już rozpakowane, a pyszne jedzenie zniknęło ze stołów, nie ma nic lepszego jak rodzinny seans filmowy. Warto już wcześniej przygotować odpowiednie filmy do wyświetlenia, szczególnie pod kątem młodszej widowni. Poniżej znajduje się lista najpiękniejszych filmów i bajek świątecznych dla dzieci. Z tymi tytułami można być pewnym wspaniałej zabawy, ciepłych emocji oraz nauki najważniejszych wartości – nie tylko podczas Świąt Bożego Narodzenia, ale także w całym życiu.

Rudolf Czerwononosy Renifer

Jest to jedna ze starszych animacji dla dzieci, która opowiada o przygodach tytułowego renifera. Rudolf pragnie o dostaniu się do zaprzęgu Świętego Mikołaja, ale przeszkodą okazuje się jego wyjątkowy, świecący nos. To przez niego jest obiektem drwin swoich rówieśników. Rudolf postanawia uciec z wioski i prowadzić samotnicze życie, ale niebawem jego historia ulegnie całkowitej zmianie. Tylko od niego zależeć będzie szczęście dzieci podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Opowieść wigilijna Myszki Miki

Piękna bajka dla dzieci i dorosłych oparta na książce Charlesa Dickensa. Historia opowiada o życiu starego skąpca, którego nawiedzają duchy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Duchy Świąt Bożego Narodzenia pokazują mu jego winy i los jaki go czeka, jeśli nie poprawi swojego zachowania. Czy to wystarczy, aby stary sknera otworzył swoje serce na innych ludzi? W animacji występują najbardziej rozpoznawalne postacie Disneya, takie jak Sknerus McKwacz, Myszka Miki, Myszka Minnie czy Goofy.

Grinch. Świąt nie będzie

Wzruszająca opowieść o niewielkim, zielonym i kudłatym stworzeniu, które nienawidzi Świąt Bożego Narodzenia. Zawistny Grinch pragnie, aby zniknęła cała atmosfera towarzysząca temu okresowi. Zdenerwowany magią i radością świąt wciela w życie plan zakończenia Świąt Bożego Narodzenia. Nie spodziewa się, że pewna drobna istota będzie w stanie odmienić go bardziej, niż byłby w stanie przyznać się przed samym sobą. Czy wytrwa w dziele zniszczenia? A może znajdzie odwagę, aby zajrzeć w swoje serce?

Ekspres Polarny

Młody chłopiec coraz bardziej wątpi w istnienie Świętego Mikołaja. Wszystko się zmienia, kiedy pod jego domem zatrzymuje się magiczny Ekspres Polarny. Mały bohater postanawia znaleźć odpowiedzi na dręczące go wątpliwości i bierze udział w najbardziej nieprawdopodobnej historii, która zaprowadzi go wprost na Biegun Północny. W jaki sposób podróż odmieni życie chłopca? Warto się przekonać!

Artur ratuje Gwiazdkę

Mniej popularny film animowany, które wart jest uwagi. Tytułowy Artur jest młodszym synem Świętego Mikołaja, który odkrywa, że jego ojciec zapomniał zabrać jeden, niepozorny prezent. Czy to jedno dziecko będzie jedynym, które nie otrzyma swojego tegorocznego podarunku? Artur z pewnością na to nie pozwoli! I mimo, że jest dość nieporadny i ślamazarny, to zrobi wszystko, aby dostarczyć prezent na czas! Tylko w jaki sposób to uczynić, skoro Święty Mikołaj zabrał jedyny zaprzęg reniferów?

Strażnicy Marzeń

Jack Frost jest świadkiem niepokojącego zjawiska. Dzieci na całym świecie powoli przestają wierzyć w postacie takie jak Święty Mikołaj, Wróżka Zębuszka czy Zając Wielkanocny! Okazuje się, że za wszystkim stoi Król Ciemności imieniem Mrok. Tylko połączone siły bohaterów z baśni dla dzieci będą w stanie sprostać jego wielkiej sile. Ale czy istnieje szansa na współpracę pomiędzy tak różnymi i skłóconymi postaciami? Jack Frost zrobi wszystko, aby ciemność nie spowiła świata. Nie wie jeszcze, że w trakcie tej podróży odkryje również swoją historię. Kim właściwie jest Mróz?

Jakie filmy świąteczne dla dzieci najlepiej wybrać?

Filmy, animacje i bajki dla dzieci powinny być dostosowane do ich wieku, a także przedstawiać morał i nieść naukę. Jednocześnie nie może zabraknąć ciepła, miłości, humoru i klimatu, który doskonale podkreśli magię Świąt Bożego Narodzenia. Tytuły filmów świątecznych zaproponowane w powyższej liście z pewnością spodobają się każdemu dziecku, młodzieży, a nawet dorosłym. Seanse filmowe dla całej rodziny są doskonałym sposobem na wspólne spędzenie zimowych wieczorów.

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *