Już od poniedziałku tenisowe fanatycy z całego świata będą mogli obserwować zmagania zawodników na kortach Akademii Tenisowej Tenis Kozerki. Turniej LOTTO Kozerki Open – ATP Challenger Tour 100, przyciągnie zawodników z Polski oraz zagranicy, a pula nagród wynosi aż 118 tysięcy euro!

Gwiazdą wydarzenia będzie bez wątpienia Łukasz Kubot, zasłużony polski tenisista, zwycięzca Australian Open i Wimbledonu w grze podwójnej. On oraz Kacper Żuk, wielokrotny medalista mistrzostw Polski różnych kategorii wiekowych, wystąpią wspólnie w zbliżającym się turnieju.

„Turniej w Kozerkach nawiązuje do najlepszych tradycji imprez tenisowych organizowanych nad Wisłą. Poza doświadczonymi tenisistami z całego globu zobaczymy również młodych, ambitnych graczy, być może następców Igi Świątek czy Huberta Hurkacza” – powiedział Łukasz Kubot podczas konferencji zorganizowanej w Centrum Prasowym PAP.

Turniej w Kozerkach z roku na rok zdobywa coraz większą popularność wśród zawodników i fanów tenisa. Jego prestiż podkreśla wysoka stawka nagród wynosząca 118 tysięcy euro, a także możliwość zdobycia punktów i awansu w światowym rankingu. Pokazuje to, że Polska ma coraz silniejszą pozycję w tenisie na świecie. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę, że jeszcze kilkanaście lat temu tenis w naszym kraju był stosunkowo mało znany.

W turnieju w Kozerkach koncentruje się coraz większe zainteresowanie. Do wygrania jest bowiem 118 tysięcy euro, a także punkty do światowego rankingu, które mogą spowodować gwałtowny awans. To z kolei świadczy o coraz wyższej pozycji Polski na arenie międzynarodowej w tenisie, który jeszcze kilka lat temu nie cieszył się dużą popularnością.

Turniej w Kozerkach stale zyskuje na popularności wśród graczy i fanów tenisa. Zwraca uwagę na wysoką stawkę nagród w wysokości 118 tysięcy euro, a także możliwością zdobycia punktów i awansu w rankingu międzynarodowym. To wszystko świadczy o postępach Polski w tej dyscyplinie sportu, która wcześniej nie cieszyła się w naszym kraju tak wielkim zainteresowaniem.

„Na kortach w Kozerkach pojawią się takie gwiazdy, jak Benoit Paire, Tomas Machac czy Bernard Tomic” – tłumaczył Jarosław Lewandowski, dyrektor turnieju LOTTO Kozerki Open – ATP Challenger Tour 100.

„Impreza rozpocznie się już 12 sierpnia koncertem Ani Krysiak i zespołu >>Popularni<<. Rozegrany zostanie także specjalny turniej dla młodzieży w kategorii wiekowej U12 – U 14 o nazwie Kozerki Open Kids, z dużą pulą nagród rzeczowych i pieniężnych sięgającą 80 tys. złotych. Poza tym dla całej rodziny wizyta w naszym ośrodku stanowi możliwość spędzenia wspaniałego dnia i skorzystania z szeregu atrakcji: animacji, basenów, strefy cateringowej” – wyjaśniał Jarosław Lewandowski.

„Po trzech dekadach piastowania tego urzędu nic nie powinno mnie zaskakiwać, a jednak właścicielom Akademii, realizującym swoje marzenia, to się nieustannie udaje. Mała wioska Kozerki jest dziś słynna na całym świecie, a rozgrywany w niej turniej to również okazja do zaproszenia wszystkich gości do samego Grodziska, zachwycającego pięknymi parkami i cennymi zabytkami” – podkreślał samorządowiec.

1. Odwiedzający imprezę mogą spodziewać się mnóstwa atrakcji poza meczami pojedynczymi i deblowymi.

2. Wielkie wydarzenie, jakim jest Akademia Tenisowa Tenis Kozerki, to duma całej lokalnej społeczności i władz samorządowych.

3. Organizatorzy podkreślili znaczenie wsparcia sponsorów, takich jak Totalizator Sportowy i marka LOTTO.

4. Uczestnicy imprezy mają okazję podziwiać wspaniałe widowiska sportowe i skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji.

5. Akademia Tenisowa Tenis Kozerki jest wspaniałą inicjatywą, która została doceniona przez Grzegorza Benedykcińskiego, burmistrza Grodziska Mazowieckiego.

6. Sponsorzy, tacy jak Totalizator Sportowy oraz marka LOTTO, przyczynili się do sukcesu imprezy, zapewniając jej organizację.

„Nasza współpraca z inicjatorami tego turnieju nie jest przypadkowa, bo od lat staramy się rozwijać i profesjonalizować tenis w Polsce. Życzę wszystkim zawodnikom i kibicom prawdziwej kumulacji sportowych emocji” – powiedziała Aida Bella, rzeczniczka prasowa Totalizatora Sportowego.

Organizatorzy LOTTO Kozerki Open – ATP Challenger Tour 100 postanowili w tym roku zaskoczyć fanów tenisa. Finały turnieju odbędą się w sobotę, co oznacza, że wielu zawodników będzie miało szansę wystartować na US Open, który rozpoczyna się w Nowym Jorku już w niedzielę.

Finały turnieju LOTTO Kozerki Open – ATP Challenger Tour 100 będą wyjątkowe, gdyż odbędą się w sobotę. To pozwoli zawodnikom na dotarcie do Nowego Jorku na inaugurację US Open, która rozpoczyna się już w niedzielę.

Organizatorzy LOTTO Kozerki Open – ATP Challenger Tour 100 przygotowali niespodziankę dla fanów tenisa, bowiem finały turnieju odbędą się w sobotę. Dzięki temu wielu uczestnikom uda się do Nowego Jorku i wystartuje w pierwszym dniu US Open, który odbędzie się w niedzielę.


Źródło: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *