Organizatorem akcji jest Polska Organizacja Turystyczna. W konkursie mogą wziąć udział dziennikarze z całego kraju, którzy swoimi publikacjami w prasie, Internecie, radiu lub telewizji przyczynili się do zwiększenia popularności polskiej turystyki. O nagrody mogą walczyć również fotografowie współpracujący z redakcjami. Z akcji wyłączone są natomiast blogi i zawarte w nich wpisy. 

„Tekstem, słowem, obrazem – jest wiele sposobów na zaprezentowanie walorów naszej ojczyzny. Poprzez konkurs Turystyczny Dziennikarz Roku pragniemy docenić najlepsze prace przedstawicieli mediów, którzy, szczególnie w trudnym dla turystyki okresie, inspirowali turystów do odkrywania najrozmaitszych zakątków Polski. Zachęcam do nadsyłania swoich zgłoszeń i prezentacji wyjątkowych materiałów – mówił prezes POT Rafał Szmytke.

Zasady konkursu

W konkursie wyróżniono 4 główne kategorie publikacji: wideo, fotoreportaż, audycja radiowa i artykuł. W każdej z nich na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna o wartości 4000 zł oraz symboliczna statuetka o wartości 200 zł.

Zgłoszone prace konkursowe mogą obejmować: 

  • opublikowany artykuł prasowy,
  • artykuł opublikowany na portalu internetowym,
  • materiał wideo opublikowany na portalu internetowym (w tym na portalach streamingowych i pay per view) lub w telewizji,
  • wyemitowaną audycję radiową lub telewizyjną,
  • opublikowany/wyemitowany jednostkowy artykuł/audycję, zrealizowane w ramach cykli redakcyjnych,
  • fotografie zrealizowane w ramach fotoreportaży.

Jak wziąć udział w konkursie? 

Udział w konkursie jest bezpłatny, a szanse na zwycięstwo będą mieć materiały, które w sposób oryginalny zaprezentowały ciekawe i piękne zakątki Polski. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy udostępniony na stronie Organizatora pod adresem: https://dziennikarzroku.polska.travel/edycja4.html. 

Czas trwania konkursu i ogłoszenie wyników 

Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 18.12.2022 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 20.12.2022 r., a nagrody zostaną wręczone na oficjalnej Gali, która odbędzie się 22.12.2022 r. Szczegóły akcji i regulamin są dostępne na stronie dziennikarzroku.polska.travel.

Polska Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza do udziału! 

Źródło informacji: Polska Organizacja Turystyczna


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *