Konsumenci na całym globie współpracując z marką SodaStream doprowadzili do eliminacji miliardów butelek jednorazowego użytku. Ta ogromna liczba wystarczyłaby, aby okrążyć całą Ziemię aż 25 razy!

SodaStream, wiodący producent ekspresów do gazowania wody, zapowiedział dziś, że do Dnia Ziemi 2023 wyeliminuje ze środowiska aż 5 miliardów plastikowych butelek jednorazowego użytku. Marka wystosowała film w którym przedstawiła swoją misję ograniczania plastikowych odpadów jednorazowego użytku i zaprosiła konsumentów na całym świecie do współpracy w tej inicjatywie.

Korzystanie z produktów marki SodaStream może pomóc w wyeliminowaniu ogromnej liczby jednorazowych butelek. Przygotowywanie wody gazowanej w domu jest proste i pozwala oszczędzać czas i pieniądze, które w innym przypadku musiałyby zostać wydane na kupowanie i wyrzucanie butelek. Średnie gospodarstwo domowe może zaoszczędzić do 1769 butelek w ciągu zaledwie 4 lat, a cylindry z CO2 SodaStream są wielokrotnego użytku, do napełniania i recyklingu.

„Wizją SodaStream jest zmiana sposobu, w jaki świat pije wodę, inspirując do wprowadzenia dobrych nawyków i umożliwiając konsumentom dokonywanie ekologicznych wyborów nie tylko dla siebie, ale także dla planety” – podkreśla dyrektor generalny SodaStream, Eyal Shohat. Jak wskazuje: „Każdy saturator SodaStream pozwala wyeliminować tysiące plastikowych butelek jednorazowego użytku, a oszczędzenie środowisku naturalnemu aż ponad ich 5 miliardów w ciągu ostatniego roku było możliwie jedynie dzięki zaangażowaniu naszych klientów na całym świecie”.

Pierwszym krokiem na tej drodze jest wprowadzenie nowej linii napojów gazowanych, dostępnych w atrakcyjnych smakach. Więcej o tym, jak korzystać z nowych napojów, dowiesz się z naszego filmu na Youtube: https://youtube.com/embed/z2eyNDk8z88.

SodaStream stale inwestuje w zmiany, aby wprowadzać produkty, które zaspokoją gusta i potrzeby konsumentów. Nasza nowa linia napojów gazowanych to kolejny krok w kierunku tworzenia produktów, które pomogą wam się cieszyć każdą chwilą.

Zapraszamy do wypróbowania naszych nowych napojów gazowanych, które charakteryzują się szerokim wyborem smaków. Jeśli potrzebujesz pomocy w ich używaniu, zobacz nasz film na YouTube: https://youtube.com/embed/z2eyNDk8z88.

SodaStream stale inwestuje w nowe, ulepszone produkty, aby zapewnić Ci jeszcze więcej zabawy w twoje codzienne życie. Nasza nowa linia napojów gazowanych to kolejny krok w tym kierunku, a odkryjesz ich smaki i możliwości oglądając nasz film na YouTube: https://youtube.com/embed/z2eyNDk8z88.

Zaproś swoich przyjaciół i rodzinę, by wspólnie odkrywać i cieszyć się nowymi napojami gazowanymi marki SodaStream. Każdy znajdzie coś dla siebie dzięki szerokiemu wyborowi smaków, który oferujemy. Sprawdź jak je wykorzystać, oglądając nasz film na YouTube: https://youtube.com/embed/z2eyNDk8z88.

SodaStream stawia sobie jasny cel – do 2023 roku do 80% plastikowych elementów używanych w swoich produktach będzie pochodzić z recyklingu. Wszystkie produkty zostaną wyprodukowane zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej dotyczącymi recyklingu.

Co więcej, SodaStream zobowiązuje się do tworzenia produktów z jak najmniejszą ilością materiałów, które są łatwe do recyklingu, a także do wykorzystywania wyłącznie materiałów wysokiej jakości, które są bezpieczne dla środowiska i dla ludzi.

Zobowiązanie SodaStream do eliminowania odpadów z tworzyw sztucznych

Marka SodaStream wdraża politykę zerowej emisji odpadów z tworzyw sztucznych, która będzie miała zastosowanie we wszystkich aspektach produkcji. Do 2022 roku, 25% materiałów używanych do produkcji nowych ekspresów do gazowania wody pochodzić będzie z recyklingu, a do 2023 roku – aż 80%. Unia Europejska wesprze markę w tym, aby produkty spełniały wytyczne dotyczące recyklingu.

Ponadto SodaStream będzie starać się ograniczyć użycie tworzyw sztucznych do niezbędnego minimum. Każdy z produktów będzie wykonany z wysokiej jakości materiałów, które będą bezpieczne dla środowiska i dla ludzi.

Firma osiągnęła znaczący postęp w dziedzinie ochrony środowiska, gromadząc 11 ton plastiku poprzez ponowne wykorzystanie toreb plastikowych w swoich przedsiębiorstwach i redukcję odpadów z tworzyw sztucznych w produkcji o ponad 20% do 2022 roku.

SodaStream postawił sobie za cel zmniejszenie odpadów i zwiększenie ponownego wykorzystania zasobów w swoich produktach. W związku z tym firma jest zobowiązana do tworzenia użytecznych i efektywnych produktów zarówno w zakresie wykorzystania surowców, jak i wdrażania recyklingu.

Ponadto SodaStream aktywnie wspiera organizacje i działania na rzecz ochrony środowiska, czego efektem jest wprowadzenie innowacyjnych technologii i produktów wykorzystujących w pełni odzyskane surowce. Od 2022 r. opakowania saturatorów będą całkowicie wykonane z materiałów w pełni nadających się do recyklingu.

Nowa wersja paragrafów:

Firma SodaStream wprowadziła w 2022 roku szereg działań zrównoważonych, w tym produkcję opakowań saturatorów, zarówno kartonowych, jak i plastikowych, wykonanych z materiałów w pełni nadających się do recyklingu. Ponadto butelki syropów smakowych są wykonane z przezroczystego plastiku z odzysku surowców wtórnych (rPET), który może być ponownie wykorzystany. Dzięki takim działaniom firma SodaStream osiągnęła znaczne oszczędności w zużyciu tektury i papieru, liczone w tonach.

Dążąc do ochrony środowiska, SodaStream wspiera innowacyjne technologie i produkty wykorzystujące odzyskane zasoby. Jest zobowiązana do tworzenia użytecznych i efektywnych produktów, które zmniejszają ilość odpadów i zwiększają ponowne wykorzystanie zasobów.

Od 2023 roku SodaStream w Niemczech, Australii i Holandii będzie w pełni wykorzystywać zrównoważone źródła energii. Fabryka Lehavim w Izraelu osiągnie wymierny wpływ w postaci 15% rocznego zużycia energii elektrycznej pochodzącego z paneli słonecznych, które pokrywają ponad 75% dachu kompleksu. Co więcej, ponowne wykorzystanie wody chłodzącej z fabrycznego układu pozwoli zaoszczędzić 8,3% rocznego zużycia wody w tym zakładzie.

SodaStream jest dumny z wyników certyfikacji Carbon Trust i jest zobowiązany do dalszego zmniejszania wpływu na środowisko przez zastosowanie zaawansowanych rozwiązań i technologii energooszczędnych. W celu tego SodaStream stosuje innowacyjne rozwiązania, takie jak wybór surowców i materiałów, optymalizacja opakowań, wytwarzanie energii, a także programy recyklingu.

Zmniejszenie śladu węglowego 

SodaStream zgłosiła się do certyfikacji Carbon Trust, aby zidentyfikować kluczowe obszary, w których może działać w celu zmniejszenia swojego śladu węglowego. Firma jest dumna z wyników certyfikacji, która potwierdziła, że zestawy startowe SodaStream Art i Terra, 1-litrowe butelki wielokrotnego użytku, które można myć w zmywarce oraz cylindry CO2 są przyjazne dla środowiska.

Aby dalej zmniejszyć swój wpływ na środowisko, SodaStream stosuje innowacyjne rozwiązania, takie jak wybór surowców i materiałów, optymalizacja opakowań, wytwarzanie energii, a także programy recyklingu. Przyjazne dla środowiska produkty i procesy produkcyjne są priorytetem firmy, a firma dąży do dalszego zmniejszania wpływu na środowisko.

Paragraf 1: SodaStream oferuje plastikowe butelki jednorazowego użytku o pojemności 0,5 l, bez zakrętki i etykiety.

Paragraf 2: SodaStream eliminuje konieczność dźwigania ciężkich zgrzewek i zaśmiecania środowiska jednorazowym plastikiem, a jedna butelka pozwala wyeliminować tysiące tych jednorazowych.

Paragraf 3: Przygotuj wodę gazowaną w domowym zaciszu za pomocą ekspresu SodaStream i ciesz się świeżą wodą gazowaną zawsze wtedy, gdy masz na nią ochotę za jednym naciśnięciem przycisku, w wybranym stopniu nagazowania.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *