RIJAD, Arabia Saudyjska–(BUSINESS WIRE)– Na oczach ponad 50 tys. kibiców zgromadzonych na międzynarodowym stadionie Króla Fahda obrońca pucharu Inter Mediolan pokonał AC Milan, aktualnego mistrza Serie A, uzyskując wynik 3-0 w ramach trzeciego pokazowego finału rozgrywanego w królestwie.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230119005378/pl/ 

Inter Milan crowned with Italian Super Cup after a 3-0 win over arch-rivals AC Milan (Photo: AETOSWire)

Jego ekscelencja Wiceminister Sportu Badr bin Abdulrahman Al-Qadi i prezes włoskiej ligi piłkarskiej Lorenzo Cassini przekazali wczoraj Interowi Mediolan Superpuchar Włoch. Wydarzenie to było organizowane pod patronatem Ministerstwa Sportu w ramach serii wydarzeń sportowych podczas drugiej edycji Diriyah Season.

Przed ogromnym tłumem kibiców i w obecności mediów międzynarodowych i lokalnych Dimarco strzelił pierwszego gola na początku pierwszej połowy, a Džeko wzmocnił prowadzenie Interu drugą bramką. W drugiej połowie Martínez zdobył trzeci gol dla Interu, potwierdzając zwycięstwo drużyny oraz zdobycie Superpucharu Włoch drugi raz z rzędu i siódmy w historii Interu Mediolan.

Inter Mediolan jest trzecią drużyną, która zdobyła Superpuchar Włoch w Arabii Saudyjskiej, po Juventusie i Lazio, które to drużyny zdobyły puchar w ramach dwóch edycji organizowanych w Dżuddzie i Rijadzie.

Królestwo Arabii Saudyjskiej gościło to ważne wydarzenie w ramach serii międzynarodowych turniejów i wydarzeń sportowych Diriyah Season 2022, organizowanych pod patronatem Ministerstwa Sportu. Służą one realizacji celów „Wizji 2030″ wyznaczonych przez królestwo i są jedną z inicjatyw w ramach programu „Jakość życia”. Dzięki najbardziej spektakularnym i największym wydarzeniom sportowym goście Diriyah Season mogą doświadczyć niesamowitych wrażeń i wziąć udział w fantastycznych inicjatywach.

*Źródło: AETOSWire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230119005378/pl/ 

Źródło: Saudi Arabia Ministry of Sport

KONTAKT:
Dany Abadie
dyrektor zarządzający
e-mail: dany.abadie@squidnomad.com 

Inter Milan crowned with Italian Super Cup after a 3-0 win over arch-rivals AC Milan (Photo: AETOSWire)

Źródło informacji: Business Wire

 


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *