Zorganizowane rok wcześniej pierwsze stacjonarne spotkanie specjalistów z branży badań klinicznych spotkało się z dużym zainteresowaniem. Pomimo pandemii przybyło ponad stu uczestników. To zachęciło organizatorów do przekształcenia wydarzenia w imprezę cykliczną.

Ubiegłoroczne spotkanie pokazało, że warto i trzeba rozmawiać o nowoczesnych rozwiązaniach w badaniach klinicznych.

„Zależy nam na tym, aby pomysły usprawniające działanie ochrony zdrowia i poprawiające wyniki leczenia, od których zależy nasza przyszłość, były bezpiecznie opracowywane i wdrażane. Wierzymy że formuła spotkania, w którym spotkają się przedstawiceiele dwóch innowacyjnych dziedzin medycyny, startupów med-tech i badań klinicznych, zaowocuje na przyszłosć – mówi dr Łukasz Więch, lider studiów w ochronie zdrowia Akademii Leona Koźmińskiego. – Chcemy dyskutować w gronie ekspertów by wypracowywać nowe rozwiązania i zawiązaywać współprace skutkujące rozwojem medycyny” – dodaje.

W pierwszym dniu zaplanowano dyskusję o wartościowaniu projektów z branży med-tech i o kryteriach, na podstawie których można ocenić, czy opracowywany pomysł faktycznie wpłynie w dodatni sposób na sytuację ochrony zdrowia oraz czy ma potencjał wdrożeniowy. Po panelu dyskusyjnym rozpoczynającym wydarzenie odbędzie się szereg prelekcji merytorycznych oraz prezentacje startupów med-tech, biorących udział w konkursie na najlepszy pomysł, moderowane przez Kozminski Business Hub. Kapituła wybierze zwycięzcę, który w nagrodę otrzyma program akceleracyjny współtworzony przez ALK, GUMED i BioForum. Eksperci którzy zapowiedzieli swój udział w tym dniu i zaprezentują swoje wykłady to miedzy innymi: Andrzej Ryś – dyyrektor i ekspert w Komisji Europejskiej, prof. Katarzyna Kolasa z Akademii Leona Koźmińskiego, Artur Olesch – światowej sławy dziennikarz innowacji w ochronie zdrowia czy Joanna Broy z EIT Health.

Tematyka poruszana podczas drugiego dnia konferencji obejmuje zagadnienia związane z badaniami klinicznymi. W ramach bloku innowacyjnych terapii odbędą się wykłady profesorów medycyny, którzy przekażą wiedzę o najnowszych pochodzacych z badań, osiagnieciach neurologii, kardiologii i onkologii. W trakcie paneli poświęconych ścieżce rejestracji leków na choroby rzadkie, oraz wdrożeniu rozporządzenia unijnego nr 536/2014 w sprawie prowadzenia badań klinicznych, odbędą się przekrojowe dyskusje z ważnymi intereariuszami rynku. W ostaniej częśći spotkania poruszona zostanie dyskusja na temat niektórych z globalnych trendów w badaniach klinicznych. Wystąpią m.in. dr Antoni Jędrzejowski – prezes GCPpl, dr Jacques Demotes – dyrektor generalny ECRIN, dr Iga Lipska – europejski ekspert zdrowia publicznego i konsultant GUMED, prof. Bartosz Karaszewski – GUMED, dr Agata Bloswick – Global Head Start-Up Operations and Regulatory Submissions w Labcorp.

Celem konferencji jest integracja i wsparcie dla środowiska badań klinicznych i startupów med-tech, dzielenie się wiedzą z obszaru przełomowych dokonań w badaniach klinicznych i zmian w prawie. Dlatego udział w niej zapowiadają reprezentacji środowiska medycznego, pracownicy ośrodków badawczych, firm biotechnologicznych, farmaceutycznych i CRO, przedstawiciele organizacji pacjenckich, administracji publicznej, twórcy startupów z szeroko rozumianej dziedziny medycznej oraz inwestorzy poszukujący ciekawych i nowoczesnych pomysłów na rozwój.

Oprócz spotkania na żywo w auli ALK, konferencja będzie dostępna również online, z wykorzystaniem komunikacji audiowizualnej i z możliwością brania udziału w dyskusji. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie z języka polskiego na angielski i odwrotnie dzięki wsparciu biura tłumaczeń Kontekst.

Strona konferencji z programem oraz rejestracją: https://www.kozminski.edu.pl/pl/2nd-international-conference-we-are-clinical-reaserch-pl

Źródło informacji: Akademia Leona Koźmińskiego

partnerzy

 


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *