SANTA MONICA, Kalifornia i KIOTO, Japonia–(BUSINESS WIRE)– Firmy Illumination (siedziba: Santa Monica, Kalifornia, USA; założyciel i dyrektor generalny: Chris Meledandri) i Nintendo Co., Ltd. (siedziba: Kioto, Minami-ku, Japonia; dyrektor reprezentacyjny i prezes: Shuntaro Furukawa, dalej „Nintendo”) zaprezentowały dzisiaj drugi zwiastun „Super Mario Bros. Film”, nowego filmu animowanego opartego na świecie gry Super Mario Bros. Prezentacja odbyła się podczas wydarzenia Nintendo Direct, którego transmisja strumieniowa miała miejsce dzisiaj.

Ponadto obie firmy przedstawiły japońskich aktorów głosowych, którzy użyczyli głosów Mario, księżniczce Peach, Luigiemu, Bowserowi i Toadowi.

Japońska obsada głosowa

Mario – Mamoru Miyano

Księżniczka Peach – Arisa Shida

Luigi – Tasuku Hatanaka

Bowser – Kenta Miyake

Toad – Tomokazu Seki

• Informacje o „Super Mario Bros. Film”, filmie animowanym ze świata Super Mario Bros.

Film animowany Super Mario Bros, wyprodukowany przez Chrisa Meledandriego z Illumination i Shigeru Miyamoto z Nintendo, jest współfinansowany przez Universal Pictures i Nintendo, a za jego dystrybucję na całym świecie odpowiada Universal Pictures.

Firm wyreżyserowali Aaron Horvath i Michael Jelenic (którzy współpracowali przy produkcji tytułów „Młodzi Tytani: Akcja!”,”Młodzi Tytani: Akcja! Film”) na podstawie scenariusza autorstwa Matthew Fogela (wyprodukowane przez Illumination „Minionki: Wejście Gru”). Występują w nim Chris Pratt jako Mario, Anya Taylor-Joy jako księżniczka Peach, Charlie Day jako Luigi, Jack Black jako Bowser, Keegan-Michael Key jako Toad, Seth Rogen jako Donkey Kong, Fred Armisen jako Cranky Kong, Kevin Michael Richardson jako Kamek i Sebastian Maniscalco jako Spike.

• Informacje o Illumination

Studio Illumination, założone przez Chrisa Meledandriego w 2007 r., jest jednym z czołowych producentów filmów animowanych, które stają się wydarzeniami, takich jak „Jak ukraść Księżyc” (zapoczątkowana przez ten tytuł seria filmów animowanych odniosła największy sukces w historii kinematografii), a także „Lorax”,”Grinch” i „Sekretne życie zwierzaków domowych” oraz seria „Sing”. Nadchodząca produkcja „Super Mario Bros”. Film dołączy do katalogu studia, które może poszczycić się dwoma filmami z listy najlepszych dziesięciu filmów animowanych wszech czasów. Kultowe i uwielbiane serie studia Illumination – pełne pamiętnych i wyróżniających się postaci, lubiane na całym świecie i wpisujące się w kontekst kulturowy – zarobiły na całym świecie ponad 8 miliardów dolarów. Studio Illumination nawiązało współpracę w zakresie finansowania i dystrybucji z wytwórnią Universal Pictures. Nadchodzące w 2023 r. filmy wytwórni Illumination to m.in. „Super Mario Bros. Film” i „Migracja”.

• Informacje o Nintendo

Nintendo Co. Ltd., spółka z siedzibą w Kioto w Japonii, stworzyła tytuły, które zyskały popularność na całym świecie, w tym Mario™, Donkey Kong™, The Legend of Zelda™, Metroid™, Pokémon™, Animal Crossing™, Pikmin™ i Splatoon™ dzięki integracji sprzętu komputerowego i oprogramowania oferowanego przez Nintendo. Celem Nintendo jest dostarczenie niepowtarzalnych i intuicyjnych doświadczeń w dziedzinie rozrywki dla każdego, produkcja i sprzedaż urządzeń do gier wideo, takich jak rodzina produktów Switch™, opracowanie i obsługa aplikacji na inteligentne urządzenia i współpraca z partnerami w zakresie szeregu innych inicjatyw związanych z rozrywką, takich jak treści audiowizualne czy parki rozrywki. Spółka Nintendo sprzedała ponad 5,4 mld gier i ponad 800 mln urządzeń komputerowych na całym świecie. Od wprowadzenia na rynek Nintendo Entertainment System™ ponad 30 lat temu, obecnie i w przyszłości, nieustanną misją Nintendo jest i będzie tworzenie jedynej w swoim rodzaju rozrywki, która wywołuje uśmiech na twarzach ludzi na całym świecie.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20221129006038/pl/

Źródło: Illumination

KONTAKT:

Sarah Rothman

e-mail: Sarah.Rothman@ledecompany.com

Źródło informacji: Business Wire

 


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *