Udział w naszej konferencji z 13.04.2023 roku pozwoli Państwu poznać nowe zastosowania i metody terapeutyczne w leczeniu hemofilii. Odbędzie się ona o godzinie 10:00 i będzie wyjątkową okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat choroby.

Nowoczesne leczenie hemofilii stwarza możliwości niemożliwe jeszcze kilka lat temu. Wykorzystanie odpowiednich czynników krzepnięcia w odpowiednim czasie pozwala chorym na hemofilię prowadzić aktywny tryb życia. Podczas naszej konferencji omówimy możliwości zastosowania profilaktyki i skutecznego leczenia choroby.

Dzięki Narodowemu Programowi Leczenia Chorych na Hemofilię i Pokrewne Skazy Krwotoczne, pacjenci mają dostęp do niezbędnych czynników krzepnięcia przez całą dobę, 365 dni w roku. To z kolei pozwala na szybkie i skuteczne leczenie nagłych i samoistnych krwawień o trudnym do przewidzenia przebiegu. Mimo że jest to bardzo ważny Program dla wszystkich pacjentów z hemofilią, wciąż pozostaje pytanie, czy i w jakiej formule będzie on kontynuowany w przyszłości. W związku z tym, Światowy Dzień Chorych na Hemofilię stanowi okazję do podkreślenia trudności związanych z tą chorobą oraz do dyskusji na temat kontynuacji Narodowego Programu. Prof. Maria Podolak-Dawidziak z UM we Wrocławiu, prof. Paweł Łaguna z WUM oraz pacjenci i rodzice osób z hemofilią przyłączyli się do tej ważnej dyskusji.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *