Jeśli jesteś fanem filmów, to w tym tygodniu masz szansę odkryć nowe tytuły na Warszawskim Festiwalu Filmowym, który trwa do niedzieli. Przygotuj się na wyjątkowe doświadczenia, odkrywając wiele intrygujących produkcji – od zabawnych komedii, po mocno emocjonalne dramaty. To tylko niektóre z powodów, dla których warto spędzić weekend w kinie.

Film Amita Ulmana „Miasto” to niezwykłe połączenie gatunków kina – od kryminału do filmu muzycznego i czarnej komedii. Niestety, wojna uniemożliwiła ekipie filmowej dotarcie do Warszawy.

Detektyw Joe przybył do swojego biura w ponadczasowej scenerii w wyjątkowo burzową noc, gdy Sarah Bennett pojawiła się, prosząc go o pomoc w odnalezieniu jej zaginionej siostry. Chociaż czuł, że nic dobrego z tego nie wyniknie, Joe postanowił zbadać sprawę. Jego partner Jack również odczuwał niepokój, zwłaszcza wobec Sarah, która nagle zniknęła. Joe rozpoczął śledztwo i wkrótce odkrył, że intryga ma swoje źródło w postaci znanego w mieście przestępcy, który cieszy się niezwykłym poszanowaniem.

Film startuje w Konkursie Wolny Duch na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym. To ekscytująca propozycja dla wszystkich miłośników kina, której nie można przeoczyć. Jest to ukraińsko – cypryjsko, rumuńsko, niemiecka koprodukcja w reżyserii Tarasa Drona, którego poprzedni film zdobył nagrodę na Festiwalu Filmowym w 2020 roku.

Dzięki swojej niezwykłej historii oraz współczesnej estetyce, film „Szklany dom” prawdopodobnie stanie się następnym hitem festiwalowym. Zapraszamy do oglądania tego wyjątkowego dzieła, aby przekonać się, czym jest prawdziwa magia kina.

Victoria, ambitna architektka, realizuje swój plan na że życie, starająć się jednocześnie wychować swoją córkę. Wierzy, że jej ważny projekt zawodowy przyniesie jej uznanie. Jednak podczas jego inauguracji córka znika i policja jest przekonana, że jest ona zamieszana w handel narkotykami. W tej sytuacji Victoria nie ma innego wyjścia i musi poprosić o pomoc swojego byłego męża, który pracuje w policji.

Reżyser i artysta Liu Jian stanął na scenie Berlinale, prezentując swój animowany film „Uczelnia artystyczna, 1994”. Jego dzieło zostało wybrane do Konkursu Wolny Duch na 39. edycji Festiwalu Filmowego w Berlinie, zdobywając wyróżnienie i wywołując zachwyt publiczności.

Akcja toczy się na kampusie Chińskiej Południowej Akademii Sztuk na początku lat 90. Grupa studentów żyje pełnią życia, przepracowując pierwsze kroki w dorosłość, łącząc miłość i inne uczucia z ich artystycznymi aspiracjami. Uwięzieni między wpływami tradycji i nowoczesności, muszą stawić czoła wyzwaniu, by zdecydować, jak chcą przemierzać życie dalej. Filmowiec i malarz Liu Jian wyraża radosne i pełne humoru wyobrażenia tego pokolenia, które wkracza w dorosłość, za pomocą stylu-zowanych, nowoczesnych ilustracji, kontrastujących z mrocznymi, zimnymi obrazami jego kraju doświadczającego szybkich zmian.

Film „MMXX” Cristi Puiu stał się w ostatnim czasie jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów Konkursu Creme de la creme. Oana Pfifer, młoda terapeutka, wkracza w mroczny świat skrywanych tajemnic swojej pacjentki. Mihai Dumitru, młodszy brat Oany, nieoczekiwanie zostaje uwikłany w skomplikowaną historię, która wymyka się jego pojmowaniu. Septimiu Pfifer, mąż Oany, musi stawić czoła niebezpieczeństwu. Natomiast Narcis Patranescu, inspektor ds. przestępczości zorganizowanej, bada sprawę wypadku, który ma mroczne konsekwencje. Przygoda czterech postaci wciągnie widza w podróż między wątpliwościami, sekretami i tragediami.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *