ROCKVILLE, Maryland, 15 lutego 2023 r. /PRNewswire/ — Spółka Tetracore, Inc. (Tetracore®) ma przyjemność ogłosić zawarcie współpracy z Inspektoratem Ochrony Roślin (Plant Health Inspection Service – APHIS) przy Departamencie Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (United States Department of Agriculture – USDA), w ramach której dostarczy zapas zestawów do testów PCR na ASF i pryszczycę. Zestawy trafią do Krajowego Banku Szczepionek dla Zwierząt i Weterynaryjnych Środków Zaradczych (National Animal Vaccine and Veterinary Countermeasures Bank), stanowiąc element przygotowania USA na ewentualną epidemię zwierzęcej choroby przywleczonej (Foreign Animal Disease – FAD) wysokiego ryzyka. Stworzone przez Tetracore zestawy do diagnostyki ASF i pryszczycy VetAlert™, jedyne testy PCR na tego typu choroby, odegrają kluczową rolę w ograniczeniu do minimum katastrofalnych skutków potencjalnej epidemii zwierzęcej choroby przywleczonej.

Obecność ASF w Republice Dominikany stanowi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa produkcji żywności w Stanach Zjednoczonych. Wybuch epidemii pryszczycy i ASF może mieć katastrofalne konsekwencje ekonomiczne dla sektora produkcji zwierzęcej. W obliczu tego zagrożenia konieczny jest szybki dostęp do precyzyjnych i sprawdzonych rozwiązań diagnostycznych. W sytuacji nagłego wzrostu ilości napływających do laboratoriów próbek szybko doszłoby do wyczerpania dostępnych zasobów. Dlatego też USDA zwrócił się do Tetracore o zmagazynowanie zapasów licencjonowanych przez niego zestawów do diagnostyki pryszczycy i ASF na wypadek nagłego wzrostu zapotrzebowania na nie w przypadku wybuchu epidemii.

Zestawy do diagnostyki ASF i pryszczycy VetAlert™ zostały zaktualizowane, aby uwzględniać współczesne sekwencje wirusów i móc spełniać swoje funkcje. Testy zostały poddane walidacji w ramach badań przeprowadzonych we współpracy z wieloma laboratoriami referencyjnymi. Zestawy VetAlert™ zostały opracowane i skomercjalizowane przez naukowców firmy Tetracore, która jest jedynym podmiotem prowadzącym ich sprzedaż.

Tetracore, Inc.

Tetracore to spółka biotechnologiczna specjalizująca się w opracowywaniu i produkcji urządzeń i badań diagnostycznych do wykrywania chorób zakaźnych. Siedziba firmy znajduje się w tzw. korytarzu biotechnologicznym w Rockville w stanie Maryland. Firma Tetracore została założona w 1998 roku przez byłych inspektorów specjalnej komisji ONZ do spraw broni biologicznej i naukowców z Instytutu Badań Medycznych Marynarki Wojennej w Bethesda w stanie Maryland. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.tetracore.com lub kontaktując się mailowo: jkelly@tetracore.com.

®Tetracore jest zarejestrowanym znakiem handlowym, a VetAlert jest znakiem handlowym Tetracore, Inc.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/371337/Tetracore_Logo.jpg 

Źródło: Tetracore, Inc.

Źródło informacji: PR Newswire

 


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *