Polskie miasto zostało wyróżnione w rankingu najlepszych w Europie miejsc do wychowywania dzieci. Ma ono niską przestępczość oraz mnóstwo opcji spędzania czasu wolnego, które zapewnią rodzinom wiele radości.

Jeśli szukasz idealnego miejsca na założenie rodziny, najlepszym wyborem są miasta w Europie. Zgodnie z raportem Preply w 131 europejskich miejscowościach wzięto pod uwagę możliwości związane z edukacją, dostęp do służby zdrowia, wskaźnik przestępczości, ofertę zajęć pozaszkolnych i długość urlopu rodzicielskiego. Spośród polskich miast Preply wyróżniło Gdańsk, Poznań, Warszawa, Łódź, Wrocław, Katowice i Kraków.

Jeśli chcesz założyć rodzinę w Europie, warto wziąć pod uwagę wszystkie czynniki związane z edukacją, opieką zdrowotną, bezpieczeństwem, ofertą zajęć pozaszkolnych i długością urlopu rodzicielskiego. Raport Preply wyróżnił siedem polskich miast – Gdańsk, Poznań, Warszawa, Łódź, Wrocław, Katowice i Kraków – jako optymalne miejsca do założenia rodziny.

Kraków zapisał się w historii jako jedno z najlepszych miast do życia, zajmując dwudzieste miejsce w rankingu światowym. Jest to zasługa przystępnych cen oraz bezpieczeństwa, jakie oferuje. Co więcej, miasto gwarantuje swoim mieszkańcom szereg możliwości spędzania wolnego czasu oraz rozwijania zainteresowań. Dzięki licznym obiektom sportowym i rekreacyjnym, jak również przestrzeniom zielonym, Kraków znalazł się na dziesiątym miejscu wśród miast najlepiej nadających się do zakładania rodziny.

Gdy porównamy Katowice z Londynem, to okazuje się, że sytuacja w naszym polskim mieście wypada znacznie blado. Zanieczyszczenia powietrza w Katowicach są zdecydowanie wyższe niż w Londynie, a przestępczość w mieście jest znacznie niższa. Niemniej jednak, Katowicom nadal udaje się wypaść lepiej niż stolicy Angli.

Podczas gdy Słowacka Bratysława uzyskała dziewiętnaste miejsce, Praga w Czechach zostala wysoko oceniona za swoją ofertę rekreacyjną. Zwłaszcza, że posiada ona drugą co do wielkości ofertę muzealną w Europie, liczącą aż 373 muzea.

Prawdziwym liderem okazała się portugalska Madera, wyprzedzając Pragę i pozostałe miasta w Europie. Najniższy wskaźnik przestępczości, dobra jakość powietrza i niskie koszty życia sprawiają, że Funchal to idealne miejsce do założenia rodziny.

Dobra jakość edukacji w Portugalii jest również głównym czynnikiem przyciągającym rodziny. Wskaźnik liczby uczniów do liczby nauczycieli jest tu wśród najwyższych w Europie i zapewnia zapewnia dzieciom odpowiedni poziom opieki i wsparcia.

Portugalia jest bezsprzecznym zwycięzcą wśród miast europejskich przyjaznych do założenia rodziny. Funchal na Maderze jest idealnym miejscem do zbudowania szczęśliwego domu dzięki najniższemu w Europie wskaźnikowi przestępczości, dobrej jakości powietrza i niskim kosztom życia oraz wysokiemu poziomowi edukacji.

Tym samym Praga, mimo że znajduje się wśród najlepszych miast europejskich, ustępuje Maderze. Inne miasta znajdujące się w rankingu to jedno miasto włoskie i jedno islandzkie.

Rodzice szukający przyjaznego miejsca do wychowywania dzieci powinni zwrócić uwagę na Triest, położony w północnych Włoszech. To miasto oferuje wiele atrakcji dla młodych ludzi, w tym parki, muzea, kina i teatry, a także dostęp do publicznej opieki zdrowotnej. Dzięki temu rodzice mogą być pewni, że ich pociechy będą miały wiele okazji do zabawy i nauki.

Portugalia jest nadal w czołówce najbardziej popularnych miejsc w Europie, a lizbona jest jej głównym reprezentantem. Miasto oferuje wysokiej jakości edukację, dzięki dostępowi do wykwalifikowanych nauczycieli i różnorodnym możliwościom edukacyjnym. Dodatkowo, Lizbona oferuje wiele atrakcji dla studentów, takich jak muzea, teatry i inne miejsca kulturalne, które gwarantują niezapomniane wrażenia.

Islandia i Irlandia wybiły się na pierwszy plan, zajmując odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce, a także porcję honoru dla Danii i Finlandii. Szwajcaria wykazała się wyjątkowo wysoką pozycją, pokazując pięć miast w czołowej trzydziestce, w tym Berno na 11., Genewa na 15., Lozannę na 17., Bazyleę na 19. oraz Zurych na 26. Mimo wielu europejskich metropolii, żadne nie znalazło się na liście z Niemiec czy Francji.

Kolejnym ważnym elementem rozważań jest edukacja. W tym obszarze Francja (Marsylia) i Hiszpania (Barcelona) wykazują się największą liczbą szkół i przystępnymi cenami, a także zapewniają dobre warunki do nauki, wykorzystując najnowocześniejsze technologie.

Na koniec pozostaje jeszcze jeden czynnik – lifestyle. W tej kategorii najlepsze miejsce do życia proponują USA (San Francisco) i Nowa Zelandia (Auckland). Oba kraje są znane z wysokich standardów życia, najnowocześniejszych technologii, wielu atrakcji, doskonałej kuchni oraz wielu możliwości do zdobywania nowych doświadczeń.

Odkrywaj nowe, fascynujące miejsca

Dziś, związani z naszymi smartfonami, możemy bez trudu odkryć nowe, fascynujące miejsca na całym świecie. Spośród wielu opcji, wybór jest trudny. Wiele czynników należy uwzględnić – od środowiska naturalnego po dostęp do usług medycznych. Na szczęście jest wiele państw, które oferują najwyższej jakości warunki. Norwegia (Trondheim), Portugalia (Funchal) i Szwajcaria (Bazylea i Berno) wyróżniają się w dziedzinie zdrowia i bezpieczeństwa, a Francja (Marsylia) i Hiszpania (Barcelona) są świetnymi opcjami dla rodziców szukających najlepszego miejsca do nauki dla swoich dzieci. Doświadczeni podróżnicy powinni wybrać USA (San Francisco) lub Nową Zelandię (Auckland), które słyną z wysokich standardów życia, nowoczesnych technologii, wielu atrakcji i doskonałej kuchni.

Oświata w Włoszech stanowi wyznacznik jakości edukacji. Prym wiodą Florencja i Triest, które zajmują czołowe miejsca w rankingu opartym na liczbie uczniów w stosunku do kadry dydaktycznej, wysokości publicznych wydatków na edukację, ilości atrakcji edukacyjnych i odsetku uczniów objętych kształceniem ponadobowiązkowym. Nie bez znaczenia są również Bolonia i Milan, które również znalazły się w pierwszej dziesiątce.

Jeśli zależy nam na tym, aby móc rozwijać hobby naszych dzieci i mieć z nimi jak najwięcej czasu, to zdecydowanie najlepszym miejscem na zamieszkanie jest Wielka Brytania. Dwa brytyjskie miasta – Aberdeen, we Szkocji oraz Newcastle upon Tyne, w Anglii – zajęły pierwsze trzy miejsca w rankingu. Nie tylko liczne parki i place zabaw, ale także rekordowo długi urlop macierzyński – aż 273 dni – wpłynęły na ich dobrą pozycję w zestawieniu. W przypadku Polski urlop macierzyński wynosi 140 dni.

Pierwszy paragraf

Preply to globalna platforma edukacyjna, łącząca uczniów z korepetytorami w 180 krajach na całym świecie. Ponad 35000 korepetytorów uczy ponad 50 języków, wykorzystując algorytm uczenia maszynowego, który rekomenduje najlepszych ekspertów dla każdego ucznia.

Drugi paragraf

Preply zostało założone w 2012 roku w Stanach Zjednoczonych przez trzech założycieli z Ukrainy: Kirilla Bigaia, Serge’a Lukyanova i Dmytro Voloshyna. Firma, która wystartowała jako zespół 3-osobowy, obecnie zatrudnia prawie 500 pracowników z 60 różnych narodowości. Biura Preply znajdują się w Barcelonie, Nowym Jorku i Kijowie, a pracownicy pracują w 30 krajach w Europie, USA, Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej.

Trzeci paragraf

Preply oferuje swoim uczniom i korepetytorom zaawansowane narzędzia do nauki języków, dzięki którym każdy może szybko i skutecznie rozwijać swoje umiejętności językowe. Platforma umożliwia uczniom wybór najlepszego dla siebie korepetytora i pomaga w uzyskaniu jak najlepszych wyników w nauce języka.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

About Author

4fun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *